Účinné prostriedky proti vlhkosti v dome bez zbytočných zásahov a investícií

0 542

Vysoká vlhkosť v dome môže spôsobiť veľa problémov, s ktorými potom bojujú mnohí ľudia. Zbaviť sa jej nie je vôbec jednoduché, ale s určitou dávkou trpezlivosti to je možné. Je niekoľko riešení, ktoré nezahŕňajú drahé odvlhčovače, ale dokážu pomôcť. Ak by ste si teda aj vy chceli znížiť úroveň vlhkosti vo vašom dome, čítajte ďalej, pretože vieme, ako na to!

Mnoho nepríjemností

V prípade, že sa aj vo vašich obytných priestoroch zbiera veľa vlhkosti, asi budete poznať niečo z nasledujúcich situácií. Vysoká vlhkosť pôsobí zle na samotný dom a jeho zariadenie, ale aj na vaše zdravie.

Asi najväčšími problémami sú plesne, ktoré napádajú steny, ale často aj drevený nábytok. Vlhkosť na vaše zdravie pôsobí ešte horšie v lete, keď sa k nej pridajú aj vysoké teploty. Veľa sa potíte, môžete mať problémy s dýchacími cestami, ale aj spánkom. Preto je dôležité čo najskôr tento problém vyriešiť.

Klimatizácia

Okrem toho, že klimatizácia znižuje teplotu, odoberá zo vzduchu aj vlhkosť. Ak teda máte namontovanú klimatizáciu, začnite ju pravidelne používať a vlhkosť by mala klesnúť. Celkovo budete mať doma príjemnejší pocit, ak si dokážete teplotu a vlhkosť upraviť na hodnoty, ktoré vám vyhovujú.

Skúste zmeniť teplotu vody

Je pravdou, že horúca sprcha mnohým pomáha uvoľniť sa po dlhom a namáhavom dni, ale vlhkosti vzduchu rozhodne neprospieva. Horúca voda sa do vzduchu rozptyľuje oveľa jednoduchšie ako studená, čo má, keď sa dosprchujete, za následok prostredie pripomínajúce saunu. Ak si na to teda dokážete zvyknúť, skúste sa sprchovať chladnejšou vodou.

Pozor na sušenie prádla

Prádlo sa po vypratí musí vyschnúť, tomu sa nevyhnete. Avšak práve to, že ho nechávate stáť v interiéri môže byť jedným z dôvodov, prečo musíte denne bojovať s vysokou vlhkosťou. Ak máte možnosť vyvesiť ho niekam von, či už do záhrady alebo na balkón, využite to. Ak túto možnosť nemáte, skúste dať sušiak s mokrým prádlom aspoň pod otvorené okno.

Pravidelné vetranie

Asi najjednoduchšie, čo môžete urobiť aby ste znížili vlhkosť vo vašom dome, je pravidelné vetranie. Jednoducho si skúste zvyknúť na to, že v určitom čase, napríklad po zobudení a pred spaním, poctivo vyvetráte.

Toto sú prvé kroky, ktoré môžete urobiť aby ste sa zbavili vlhkosti v dome. Nie je to nič zložité, ani do nich nemusíte investovať ďalšie peniaze. Ak vám však nič z toho nepomôže, asi budete musieť zvážiť špeciálne zaradenie, ktoré zbaví vlhkosťou napadnuté múry nepríjemých príznakov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.