Prečo investovať do handričky z mikrovlákna?

0 62

- Advertisement -

Ak používate na upratovanie staré handry, vaša sporivosť je iba zdanie. Nekonečným leštením dokola vznikajúcich šmúh sa akurát okrádate o čas a silu. Či už upratovanie milujete, či nenávidíte, nasledujúce informácie by vám mali uľahčiť výber novej handričky, ktorá vaše upratovacie snaženie maximálne zefektívni. Tajomstvo totiž spočíva v obsiahnutých mikrovláknach.

Mikrovlákna obsiahnuté v handričkách so sebou prinášajú veľa výhod pri upratovaní. Pretože nie je handra ako handra, a keď viete, že si môžete neobľúbenú prácu výrazne uľahčiť, vyplatí sa vám investovať do možno drahšej handričky, avšak s dlhšou životnosťou a neporovnateľnými funkčnými vlastnosťami.

Čo je to mikrovlákno?

Mikrovlákno je syntetická textilná látka utkaná zo zmesi polyamidu a polyesteru. Tieto dve umelé vlákna usporiadané do hviezdovitého tvaru tvoria jedno mikrovlákno, ktoré je niekoľkokrát tenšie než ľudský vlas! Keď vezmete do úvahy, koľko mikrovlákien sa nachádza v jednej handričke (milióny), je jasné, že pozbiera ďaleko viac špiny a baktérií než obyčajná papierová utierka alebo stará handra.

Handrička z mikrovlákna
Handrička z mikrovlákna

Zázračné handričky

Kvalitné handričky z mikrovlákna vynikajú skvelou savosťou a schopnosťou vyčistiť i odmastiť povrchy len pomocou vody (napr. Actifibre od Viledy). Rovnakým spôsobom, ako sa špina dostane medzi vlákna, sa dostane aj von – stačí handričku preprať pod tečúcou vodou a nečistoty sa z nej „pustia“ samé. Naviac mikrovlákno nevyžaduje použitie chemických prostriedkov. Investícia sa vám tak rýchlo vráti už len preto, že nemusíte kupovať drahé a k životnému prostrediu nešetrné čistiace prípravky.

Handrička
Handrička

Ako sa o handričku z mikrovlákna starať, aby vydržala čo najdlhšie?

Mikrohandričky môžete prať v pračke, a to až na 60°. Opakovanému používaniu handričky teda nič nebráni. Neperte ju však s ostatnou bielizňou, žmolky by sa mohli dostať do mikrovlákien a funkčnosť handričky by sa tak znížila. Taktiež nepoužívajte aviváž, mikrovlákna by upchala a stratila by možnosť absorbovať tekutiny, baktérie a špinu. Vždy si prečítajte odporúčanie výrobcu, ktoré sa snažte dodržiavať, zaistíte tak svojej mikrohandričke dlhšiu životnosť.

Handrička z mikrovlákna
Handrička z mikrovlákna

Vyberte si tú pravú

Podľa čoho sa orientovať? Aj medzi mikrohandričkami existujú rozdiely v kvalite. Podstatná je hustota vlákien a pomer polyamidu a polyesteru. Utierky s riedkou väzbou polyesteru sajú nedostatočne a zanechávajú šmuhy, čo by kvalitné handričky robiť nemali. Naopak, mikrohandričky majú primárnu úlohu zefektívniť vaše upratovacie snaženie, na čistenej ploche by ste preto nemali nájsť žiadne šmuhy ani chĺpky.

Handrička z mikrovlákna
Handrička z mikrovlákna

Tip na záver

Skvelým pomocníkom pre vás môže byť Ultra Fresh handrička od Viledy, ktorá okrem spomínaných mikrovlákien obsahuje aj antibakteriálnu zložku – chlorid strieborný, ktorá zabraňuje rastu baktérií a tým aj vzniku nepríjemného zápachu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.