Prečo investovať do handričky z mikrovlákna?

0 403

Ak používate na upratovanie staré handry, vaša sporivosť je iba zdanie. Nekonečným leštením dokola vznikajúcich šmúh sa akurát okrádate o čas a silu. Či už upratovanie milujete, či nenávidíte, nasledujúce informácie by vám mali uľahčiť výber novej handričky, ktorá vaše upratovacie snaženie maximálne zefektívni. Tajomstvo totiž spočíva v obsiahnutých mikrovláknach.

Mikrovlákna obsiahnuté v handričkách so sebou prinášajú veľa výhod pri upratovaní. Pretože nie je handra ako handra, a keď viete, že si môžete neobľúbenú prácu výrazne uľahčiť, vyplatí sa vám investovať do možno drahšej handričky, avšak s dlhšou životnosťou a neporovnateľnými funkčnými vlastnosťami.

Čo je to mikrovlákno?

Mikrovlákno je syntetická textilná látka utkaná zo zmesi polyamidu a polyesteru. Tieto dve umelé vlákna usporiadané do hviezdovitého tvaru tvoria jedno mikrovlákno, ktoré je niekoľkokrát tenšie než ľudský vlas! Keď vezmete do úvahy, koľko mikrovlákien sa nachádza v jednej handričke (milióny), je jasné, že pozbiera ďaleko viac špiny a baktérií než obyčajná papierová utierka alebo stará handra.

Handrička z mikrovlákna
Handrička z mikrovlákna

Zázračné handričky

Kvalitné handričky z mikrovlákna vynikajú skvelou savosťou a schopnosťou vyčistiť i odmastiť povrchy len pomocou vody (napr. Actifibre od Viledy). Rovnakým spôsobom, ako sa špina dostane medzi vlákna, sa dostane aj von – stačí handričku preprať pod tečúcou vodou a nečistoty sa z nej „pustia“ samé. Naviac mikrovlákno nevyžaduje použitie chemických prostriedkov. Investícia sa vám tak rýchlo vráti už len preto, že nemusíte kupovať drahé a k životnému prostrediu nešetrné čistiace prípravky.

Ako sa o handričku z mikrovlákna starať, aby vydržala čo najdlhšie?

Mikrohandričky môžete prať v pračke, a to až na 60°. Opakovanému používaniu handričky teda nič nebráni. Neperte ju však s ostatnou bielizňou, žmolky by sa mohli dostať do mikrovlákien a funkčnosť handričky by sa tak znížila. Taktiež nepoužívajte aviváž, mikrovlákna by upchala a stratila by možnosť absorbovať tekutiny, baktérie a špinu. Vždy si prečítajte odporúčanie výrobcu, ktoré sa snažte dodržiavať, zaistíte tak svojej mikrohandričke dlhšiu životnosť.

Handrička z mikrovlákna
Handrička z mikrovlákna

Vyberte si tú pravú

Podľa čoho sa orientovať? Aj medzi mikrohandričkami existujú rozdiely v kvalite. Podstatná je hustota vlákien a pomer polyamidu a polyesteru. Utierky s riedkou väzbou polyesteru sajú nedostatočne a zanechávajú šmuhy, čo by kvalitné handričky robiť nemali. Naopak, mikrohandričky majú primárnu úlohu zefektívniť vaše upratovacie snaženie, na čistenej ploche by ste preto nemali nájsť žiadne šmuhy ani chĺpky.

Tip na záver

Skvelým pomocníkom pre vás môže byť Ultra Fresh handrička od Viledy, ktorá okrem spomínaných mikrovlákien obsahuje aj antibakteriálnu zložku – chlorid strieborný, ktorá zabraňuje rastu baktérií a tým aj vzniku nepríjemného zápachu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.