Praktické rady, ktoré oceníte pri zariaďovaní obývačky

0 540

Každý z nás sa chce vo svojom domove cítiť príjemne a prispôsobuje tomu aj výber dekorácii a nábytku. Jednou z miestností, na ktorej zariadení by nám malo záležať, je práve obývačka, nakoľko práve v tejto miestnosti usádzame návštevy.

Aké praktické rady oceníte pri zariaďovaní obývačky?

Vyberajte farebne neutrálne prevedenie sedačky

Pri zariaďovaní obývačky odporúčame vyberať vždy farebne neutrálne prevedenie sedačky. Nové sedačky vo farebne neutrálnom prevedení môžete zladiť k akejkoľvek farbe – k zelenej, modrej, k horčicovej, ale aj k žltej.

Aké sú ale neutrálne farby? Sú to predovšetkým všetky odtiene sivej, hnedá, béžová, ale aj čierna. Veľmi obľúbená je antracitová farba a svetlá sivá.

Ak plánujete kupovať nové sedačky, odporúčame sa vždy držať neutrálnych farebných prevedení. Takto máte možnosť po čase obmieňať bytový textil a nech si vyberiete akýkoľvek, vždy vám bude pasovať k sedačke.

Kombinujte dve, maximálne tri farby

Interiér obývačky nesmie byť príliš prekombinovaný. V interiéri obývačky by ste mali kombinovať maximálne tri farby, pričom z toho by mala byť aspoň jedna (ideálne dve) neutrálna farba. Skvelou kombináciou je napríklad biela, svetlá sivá s kaki zelenou. Kaki zelenú ale môžete nahradiť aj spomínanou antracitovou, škoricovou, alebo horčicovou žltou.

Odporúčame vám zvýrazniť stenu za obývacou stenou práve niektorou z vyššie spomínaných farebne neutrálnych farieb. Ak ste si ale vybrali mohutnejšie sedačky v tvare U v neutrálnych farbách a máte obývačku prepojenú z kuchyňou, či jedálňou, môžete vyberať aj výraznejšie farby.

Kreslo/ leňoška a stojaca lampa

Okrem sedacej súpravy odporúčame dávať do obývačky kreslo, či leňošku. Farebne ich zlaďte so sedacou súpravou, aby vyzerali ako set.

Ku kreslu, či leňoške odporúčame umiestniť dizajnovú stojacu lampu, ktorá príjemne oživí modernú obývačku.

Zdroj obrázka:

Autor:  onzon / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.