Párty stany – na čo pamätať pri ich výbere?

0 330

Plánovanie „outdoor“ svadby či veľkej záhradnej párty môže byť skutočne vzrušujúce. Ak chcete mať všetko v suchu, mali by ste uvažovať o zadovážení si párty stanu. Na čo všetko by ste mali pamätať pri prenájme či nákupe párty stanu na vašu akciu? Pripravili sme pre vás zoznam tých najdôležitejších položiek.

UV ochrana

Je dôležitá, nakoľko môže ochrániť vás a vašich hostí pred intenzívnymi slnečnými lúčmi. Nie všetky stany sú UV ochranou vybavené, pri niektorých to ani nie je potrebné. Ak ale plánujete párty stan využiť počas intenzívneho leta, informujte sa, či je vyrobený špeciálnou ochrannou látkou.

Odolnosť voči vode

Aby váš sviatočný stôl ostal suchý, bez mláčok vody či plesní, je ideálne, ak je stan vybavený vodeodolnou ochranou. Počasie je nevyspytateľné a takto budete mať istotu, že aj v prípade lejaku ostanú vaši hostia pekne v suchu.

Ohňu-vzdornosť

Samozrejme že nechcete, aby váš stan počas oslavy zachvátili plamene. Neporiadna zástrčka či horiaca sviečka sú ale potenciálnym zdrojom nebezpečenstva, preto sa párty stany z tkaniny odolnej voči ohňu vždy zídu.

Sila a trvanlivosť

Nie všetky stany sú vyrobené z rovnakých materiálov, niektoré sú silnejšie a odolnejšie ako ostatné. Je však dôležité zaobstarať si stan, ktorého tkanina vydrží aj trochu nešetrného zaobchádzania pri montáži a demontáži.

Výber párty stanu podľa miesta akcie

Výber stanu závisí aj od miesta, na ktorom plánujete udalosť poriadať. Ak sa jedná o totálne plochú, širokú nevybetónovanú oblasť bez prekážok, navyše chránenú pred vetrom, mali by ste si vystačiť s párty stanom na nožičkách. Sú pomerne lacné, no menej stabilné, preto je tak dôležitá vyššie spomínaná ochrana proti vetru. Ak je zem skalnatá, strmá či zvlnená, budete pravdepodobne potrebovať pevnejší (a drahší) stan s plošinkou.

Čo ak príde dážď?

V prípade, že očakávate dážď, budete potrebovať stan so strmým zastrešením a bočnými stenami. Tiež je vhodné postaviť stan aspoň dva-tri dni pred udalosťou, aby bola podlaha čo najsuchšia. S dažďom nezriedka prichádza aj vietor, preto sa uistite akú veternú silu stan vydrží.

Veľkosť stanu ľahko vypočítate

Ako zistiť potrebnú veľkosť stanu? Prezradíme vám:

• Ak chcete okrúhle stoly, potrebujte priestor cca 3m2 pre 8 ľudí. Obdĺžnikové stoly si (pre rovnaký počet ľudí) vyžiadajú asi 2,5m 2.

• Je možné, že budete musieť zohľadniť aj priestor pre bufetové stoly, tanečný parket, javisko, svadobný stôl a pod. Počítajte: pre každý bufetový stôl vyhraďte asi 3m2, pre malý tanečný parket či javisko zhruba 12m2 a 3m2 pre každých štyroch ľudí na párty.

Tip pre vás

V našich zemepisných šírkach je synonymom kvalitných a overených párty stanov značka Brimo. Stany Brimo sú variabilné, rýchlo a jednoducho sa skladajú aj rozkladajú a majú automatický, veľmi bezpečný systém zaistenia. Sú ošetrené proti korózii aj pôsobeniu UV a plachta týchto stanov je vodotesná, umývateľná a farebne stabilná. Perfektná voľba, ktorá nepokazí žiadnu oslavu!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.