Závesy do detskej izby: Priestor ako z rozprávky

0 326

Okná sú očami domu. Ich dizajn je jedným z najdôležitejších komponentov v interiéri. Toto pravidlo je obzvlášť dôležité pre rodičov, ktorí premýšľajú o návrhu detskej izby.

Ako v takýchto prípadoch postupovať a preniesť sa do sveta najmenších? Možností je niekoľko a my si tie najzákladnejšie spomenieme. Prečítajte si zopár jednoduchých trikov, ktoré vám pri výbere pomôžu.

V spálni trávi bežný človek viac ako 1/ 3 svojho života. Ako sú na tom tí najmenší? Detský priestor je rozdelený na niekoľko častí a zón, v ktorých sa musia deti naučiť fungovať. Aby to bolo čo najideálnejšie a zároveň aj pohodlné, mali by ste myslieť pri návrhu najmä na ne. Dôležité je pritom zohľadniť:

  • vek dieťaťa

  • praktickú stránku

  • a jednoduchú údržbu izby

Ako zosúladiť výber záclon a závesov s požiadavkami vašich detí

Samozrejme, že nesmiete zabudnúť na preferencie a želania vašich detí. Aj závesy v tejto miestnosti musia byť podľa toho vyberané. Je lepšie zvoliť prírodné vlákna a tkaniny? Záleží to od toho, či netrápia vaše deti alergie a ochorenia, ktoré by usedený prach na týchto látkach ešte len zhoršil. Ak ste tento problém vyriešili inak, alebo sa vás vôbec netýka, pokračujeme ďalej.

Dizajn by mal zodpovedať interiéru miestnosti, v kombinácii s farbami, textúrami a vzormi tapiet a typu nábytku. Ak sú steny plné obrazov, závesy by mali byť viac zdržanlivé a možno monotónne. V prípade, že je miestnosť naopak jednoduchá, môže byť diverzifikovaná zobrazením veselých a jasných motívov.

Pamätajte na osvetlenie miestnosti

Svetlo je pre nás veľmi dôležité a pre malé deti, ktoré sú ešte len vo vývoji to platí dvojnásobne. Ak chcete vybrať správne závesy, musíte myslieť aj na tento faktor. Ak je miestnosť na severnej strane domu, potrebujete do nej pridať viac svetla. Docielite to ľahkými priesvitnými látkami. V južnej miestnosti, do ktorej svieti jasné svetlo, je potrebné dbať na to, aby sa zabránilo nadmernému slnečnému žiareniu, ktoré môže byť niekedy aj škodlivé.

Veľkosť izby

Pri výbere závesov musíte zvážiť aj veľkosť miestnosti. V malom priestore bude nevhodný ťažký, viacvrstvový materiál s množstvom zložitých ozdôb. Rámy pre klasické typy záclon by mali byť pripevnené k stropu, aby opticky zvýšili jeho výšku. Na tento účel môžete využiť aj efekt pozdĺžnych pásikov na závesoch. Tie priečne môžu byť použité naopak v úzkej miestnosti s vysokým stropom.

Aj tu bude platiť to, že svetlá farba závesov vizuálne priestor zväčší a tmavé pôsobia presne opačným dojmom. Niekedy je to ako s našim oblečením, musíme hľadať vhodné kombinácie, ktoré nás dostanú do tej správnej formy. Tu ide ale o vaše deti, tak na ne pri výbere myslite.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.