Nové trendy medzi garážovými bránami: Čo sa zmenilo a aké druhy sú dnes na výber?

0 332

To, že vlastníme auto je pekná vec, no na druhej strane potrebujeme preň aj vhodné parkovacie miesto, obzvlášť ak bývame v rodinnom dome. Parkovať auto v garáži v blízkosti svojho rodinného domčeka je tá najlepšia možná predstava. Ale na to, aby garáž spĺňala všetky atribúty dokonalej ochrany auta a tiež aj ostatných predmetov v nej, musí mať dokonale vyriešené zatváranie a otváranie, respektíve bezproblémový vstup a výstup. To je však možné len pomocou kvalitnej garážovej brány. Trh síce prekvitá, ale nie je ľahké si správne vybrať. Čo je dobré vedieť o garážových bránach? Aké trendy platia v súčasnosti? Toto a ešte oveľa viac, sa dočítate v článku.

Zmenil sa pohľad na (nielen) funkciu garážových brán

Doba pokročila a platí to aj v prípade súčasných garážových brán. Nie je brána ako brána. Hlavnou funkciou brány je uzatvoriť stavebný otvor na garáži v rodinných domoch, veľkých garážach a budovách vyčlenených pre parkovanie áut a tiež zabezpečiť bezproblémový vstup a výstup zo samotnej garáže (budovy). Každá garážová brána sa líši predovšetkým svojou konštrukciou, povrchovou úpravou, funkčnosťou, kvalitou a ďalšími parametrami. V súčasnosti sa od garážovej brány očakáva viac ako inokedy. Už sa nejedná len o akúsi funkčnú zložku staviteľstva bez akéhosi väčšieho významu, ale okrem kvality a nutnosti funkčnosti sa od nej očakáva aj to, aby dokonale ladila s ostatnými architektonickými časťami stavby pri zachovaní vysokého bezpečnostného aspektu pri jej využívaní.

Garážová brána
Garážová brána

Aké druhy brán sú k dispozícii?

Súčasný trh prekvitá a platí to aj v prípade produktov garážových brán. V súčasnosti sa môžeme stretnúť najmä s posuvnými garážovými bránami, so sekčnými garážovými bránami a tiež s rolovacími respektíve rolovacími priemyselnými bránami. Pri výbere novej brány je potrebné dbať na produkt od známeho a overeného predajcu, ktorý sa postaví rázne k budúcim problémom a v rámci servisu bude riešiť všetky vzniknuté problémy s cieľom čo najskôr vyriešiť daný problém. Takýmto je aj predajca Kalypso, ktorý ponúka okrem iného aj kvalitné (nielen) posuvné garážové brány pre aj tých najnáročnejších užívateľov.

Prečo práve brány KALYPSO?

Kvalitné garážové brány Kalypso majú viaceré výhody pre každého, kto sa rozhodne práve pre tieto brány od tohto predajcu. Čo sa týka záruky, tá platí automaticky 10 rokov na samotné krídlo brány a 5 rokov na pohon brány. Brány tiež spĺňajú najlepšie hodnoty súčiniteľa prestupu tepla (U = 1,2 W/m2.K). V prípade servisu platí, že ten je poskytovaný ihneď a za rozumné ceny (náhradné diely sú dostupné skladom). Samotné produkty sú vyrábané na základe predpísaných noriem, čo v konečnom dôsledku ochraňuje aj samotného koncového užívateľa.

Ak sa teda v blízkej dobe budete rozhodovať medzi garážovými bránami, máte možnosť sa lepšie rozhodnúť práve preto, lebo už viete, že samotná brána už dávno nie je iba kus plechu, plastu alebo dreva, ktorý uzatvára akýsi priestor pre parkovanie auta či väčšieho počtu áut. Rovnako to nemá byť len akási kúpa od ktoréhokoľvek predajcu, ktorých je na dnešnom trhu veľmi veľa. Dôležité je okrem už spomínaných atribútov vsadiť aj na dlhoročnú prax a pôsobenie v tejto oblasti s cieľom dokonalého poskytnutia služieb v oblasti predaja a servisu garážových brán.

Zdroj obrázkov: www.kalypso.sk

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.