Nízkoenergetické domy: Bývajte v súlade s prírodou

0 316

Záujem o nízkoenergetické domy neustále rastie. Veľký vplyv má na to rast cien energií – plynu a elektriny.

Ak uvažujete o stavbe vlastného rodinného domu, dajte si záležať na výbere materiálov. Ak zainvestujete do nízkoenergetických domov, počiatočná investícia sa vám síce navýši, no v priebehu pár zím sa vám táto investícia vráti.

Projekty domov

Viaceré rodiny si vyberajú firmy, ktoré každý rok predstavujú nové zaujímavé projekty domov. Jedná o viaceré varianty domov s rôznymi počtami izieb, s rôznymi rozmermi zastavanej a rôznymi rozmermi úžitkovej plochy. Ide o domy postavené na kľúč presne podľa konkrétneho projektu, ktorý si klient vybral.

Aké sú to nízkoenergetické domy?

Ak chcete urýchliť stavbu vašej novej nehnuteľnosti, vyberte si firmu, ktorá má so stavbou takýchto domov skúsenosti a ak by sme vám mohli odporučiť konkrétny typ stavby, uprednostnite nízkoenergetické domy. Nízkoenergetické domy sú domy, ktorých potreba na kúrenie je menšia ako 50kWh/m2. Splniť takéto požiadavky je náročné, vyžadujú si dostatočnú prípravu, no akonáhle sa vám podarí vytvoriť dobrý projekt na nízkoenergetický dom, investícia sa vám vráti.

Ak chcete znížiť spotrebu energie na vykurovanie nehnuteľnosti, začnite so správnym umiestnením nehnuteľnosti na pozemku. Dôležitá je správna orientácia nehnuteľnosti a izieb. Rozhoduje samozrejme aj veľkosť okien a kvalita tesnenia okien. Na zníženie energie potrebnej na vykurovanie potrebujete čo najväčšie presklené plochy. Využívanie slnečného žiarenia na zabezpečenie optimálnej teploty v interiéri vám dokáže znížiť náklady na vykurovanie až o viac ako 20 %.

Bývajte v súlade s prírodou a dajte si postaviť nízkoenergetický dom. Počiatočné investície sa vám v priebehu pár rokov vrátia. Znižovanie produkcie CO2 a a vyšší štandard pohody bývania vás pravdepodobne presvedčia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.