Už je to tu: Vyberte si s nami to najlepšie vianočné osvetlenie

0 394

Vianoce a príchod nového roka sú sviatky považované mnohými ľudmi za to najkrajšie a najpríjemnejšie obdobie v roku. Spájame si ich pritom s rôznymi atribútmi a nakoľko sa už pomaly ale isto blížia, mali by ste si ich spríjemniť vhodným osvetlením. Je to jedna z najdôležitejších vecí, ktorá vytvorí tú správnu atmosféru.

Ide o rôzne vianočné dekorácie vo forme vencov na stenách a dverách, figúrky, zdobenie stolov a samozrejme vianočných stromčekov.

Typov vianočných svetiel, z ktorých si môžete pri navrhovaní vnútorného alebo vonkajšieho osvetlenia vybrať, existuje naozaj veľa. S našim sprievodcom ale zistíte, aké svetlá budú najlepšie vyhovovať práve vašim plánom zdobenia, pretože vieme, čo spĺňa požiadavky vysokej kvality.

Kde začať?

Keď sa snažíte rozhodnúť, ktorý typ vianočných svetiel túto sezónu kúpiť, začnite tým, že si odpoviete na nasledujúce otázky:

  • Chcem klasické žiarovky alebo LED vianočné osvetlenie?

  • Aký tvar alebo štýl žiarovky najlepšie vyhovuje mojim požiadavkám na dizajn?

  • Koľko vlákien bude potrebné na pokrytie?

  • Chcem biele alebo viacfarebné vianočné osvetlenie?

  • Aké sú moje energetické požiadavky na takúto výzdobu?

Typy vianočných svetiel: LED alebo žiarovky

Hoci sa tieto svetlá dodávajú v rôznych farbách a tvaroch, je medzi nimi niekoľko základných rozdielov, ktoré môžu ovplyvniť ich použitie, umiestnenie a samozrejme aj úsporu energie. Už len z pohľadu úspory by sme vám ale odporučili Ledky, pretože navyše neprodukujú teplo, čo je v rámci bezpečnosti naozaj veľké plus.

LED diódy

Používajú menej energie ako klasické žiarovky, ktoré sú zasa o niečo lacnejšie. LED osvetlenie vydrží dlhšie, nevyžaruje teplo a je ho možné vybrať v rôznych odtieňoch. V rámci potrebného výkonu je to jedno z najlepších riešení pre sviatky, ktoré si určite nechcete pokaziť zháňaním nových náhrad vypálených klasických žiaroviek.

Ako fungujú solárne vianočné svietidlá?

Solárne vianočné osvetlenie je ako normálne ozdobné vianočné osvetlenie, s tým rozdielom, že je poháňané slnkom. Využíva energiu z prírodných zdrojov, čo znamená, že nemusíte použiť žiadny predlžovací kábel. Keď zapadne slnko, pripojený svetelný senzor automaticky zapne svietidlo pomocou nabíjateľnej batérie.

Solárne svetlá obvykle používajú LED namiesto žiaroviek. LED diódy sú oveľa energeticky úspornejšie a môžu byť zapnuté počas niekoľkých hodín vďaka slnečnému svetlu uloženom v špeciálnej batérii. Prečo nebyť zároveň aj ekologický, keď nám to tento zdroj umožňuje.

Ak si teda budete aj tento rok vyberať nové vianočné osvetlenie, určite si zvoľte jednu z týchto možností, ktorá sa vám určite oplatí viac ako klasické žiarovky, ktoré navyše nemusia byť ani bezpečné.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.