Moderne zariadené detské izby, na ktorých sa nešetrilo

0 280

S pribúdajúcimi rokmi sú rodičia detí nútení prispôsobovať zariadenie detských izieb veku svojich ratolestí. Predsa len školopovinné deti potrebujú iné vybavenie detských izieb ako deti v predškolskom veku.

Ak vás počas letných prázdnin čaká kompletná rekonštrukcia detských izieb, prinášame vám pár inšpirácii, ako zariadiť modernú detskú izbu s kvalitným vybavením. Čo by v moderne vybavených detských izbách nemalo chýbať?

Detské tapety na steny

Minimalizmus je síce preferovaný interiérový štýl. V detských izbách by sme sa mu mali vyhýbať. Viacerí interiéroví dizajnéri a dokonca aj psychológovia tvrdia, že detské izby by mali byť plné podnetov, obrázkov, ideálne rozprávkových motívov.

Odporúčame ekologické detské tapety s rozprávkovým motívom, ideálne s najobľúbenejším rozprávkovým motívom vášho dieťaťa. Tento rozprávkový motív by mal byť vyobrazený aj na detských obliečkach.

Kvalitné detské obliečky a posteľné plachty

Jemná detská pokožka si zaslúži používanie kvalitného oblečenia, ale aj kvalitných detských obliečok a posteľných plachiet. Obliečky a plachty by mali byť stálefarebné, odolné voči baktériám a plesniam a mali by si aj po niekoľkých praniach zachovať svoj tvar.

Najbežnejším materiálom na výrobu detských obliečok je bavlna. Je to najpríjemnejší materiál a e vhodné aj pre jemnú pokožku malých bábätiek. Čo sa týka posteľných plachiet, vhodným materiálom je opäť bavlna. V zime však skôr využijete frote posteľné plachty, ktoré sú hrubšie a príjemne udržia teplo v zimnom období, resp. počas vykurovacej sezóny.

Moderne a ergonomicky zariadená študijná časť

V moderne zariadených detských izbách detí starších ako päť rokov nesmie chýbať ergonomicky zariadená študijná časť. Čo to znamená? Znamená to to, že rodičia uprednostnili kvalitné rastúce stoly, ktoré umožnili výšku pracovnej plochy prispôsobiť podľa výšky dieťaťa. Keďže dieťa rýchlo rastie, mohlo by sa stať, že ak kúpite klasický detský stôl bez možnosti nastavenia výšky pracovnej plochy, dieťa by bolo nútené hrbiť sa.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.