Inšpirujte sa realizáciou malej kúpeľne

0 507

Záplava povinností a pracovných úloh je niekedy obrovská. Po návrate domov ste preto často unavení, bez nálady a psychicky na dne. Jediným útočiskom a priestorom, v ktorom nesmie nikto narušiť vaše osobné hranice, sa stáva pohodlná posteľ, gauč alebo kúpeľňa. Záleží od poradia, ktoré preferujete.

Ocitnúť sa ale v kúpeľni, v obklopení optimálne teplej vody, ktorá steká po našej pokožke a jemne nás svojím prúdom zo sprchy masíruje – je na nezaplatenie. Voda má množstvo blahodarných účinkov, okrem očisty a hydratácie, dokáže prostredie ionizovať, vďaka čomu sa cítime lepšie.

Za úspechom však musíte hľadať aj vaše emócie, ktoré sa rozvíjajú pomocou estetiky a jej vnímania zrakom, čuchom a ďalšími zmyslami. Aby ste si preto v priestoroch kúpeľne poriadne oddýchli, mali by ste myslieť na jej zariadenie aj po estetickej stránke, ktorú potom jednoducho prepojíte s funkčnosťou. Ak neviete ako na to, ponúkame vám pár jednoduchých trikov.

1. Hľadajte symetriu v minimalizme

Jedným z najpozoruhodnejších konštrukčných riešení, je symetrické usporiadanie objektov v kúpeľni. Kombinácia prvkov a ich zostavenie v symetrickej postupnosti umožňuje dosiahnuť usporiadanejšie prostredie, čo je obzvlášť dôležité, ak plánujete vytvoriť minimalistickú alebo futuristickú výzdobu miestnosti.

Pokiaľ ide o minimalizmus, symetria v kombinácii s minimalizmom dáva očiam veľmi príjemný obraz. Z vizuálneho hľadiska sa miestnosť stáva „vzdušnejšou“ kvôli neprítomnosti nepotrebných vecí. Prísne a jasné línie, kombinácia farieb – to všetko robí kúpeľňu štýlovou a pohodlnou. Využite na to krásne obklady, ktoré imitujú prírodu a výsledok sa určite dostaví. Ideálny je obklad z travertínu alebo bridlice. Tiež môžete vybrať umývadlovú batériu v nerezovej alebo čiernej farbe.

2. Rozšírte priestor

Na vizuálne rozšírenie priestoru môžete použiť nasledujúce techniky:

  • Ľahký nábytok a dekorácie stien a podláh. Správnou kombináciou farieb môžete dosiahnuť vizuálne rozšírenie priestoru. Nábytok vyrobený na mieru so všetkými vlastnosťami kúpeľne nielen rozšíri priestor, ale tiež zvýši funkčnosť tejto miestnosti.
  • Veľké podlahové dlaždice. Tiež vizuálne rozširujú priestor.
  • Veľké zrkadlo. Možno zrkadlová skriňa alebo len zrkadlo na stene.

3. Nájdite správne miesto pre práčku

Aby ste uvoľnili miesto, môžete práčku umiestniť pod jednu dosku s umývadlom. Ešte zaujímavejším riešením je vložiť ju do skrinky. Ak je potrebný prístup k práčke, stačí otvoriť dvere skrinky.

Výhodou tejto inštalácie je neviditeľnosť práčky, ako aj dostupnosť priestoru pre všetky potrebné spotrebiče. Takéto riešenie priestoru budete ale musieť pravdepodobne konzultovať s odborníkom. Nechajte si urobiť návrh a podľa toho sa rozhodujte.

4. Vyberte si menej rohových kúskov

Ak sa predchádzajúci majitelia zamerali na rohové vane, sprchové kúty, umývadlá a ďalšie predmety do kúpeľní, nie je nutné ich kopírovať. Moderným trendom vládnu obdĺžnikové tvary, ktoré racionálne využívajú priestor. Vo veľmi malej kúpeľni samozrejme s možnosťou rozloženia veľmi veľa neurobíte, ale v moderných apartmánoch, kde sú kúpeľne veľkosti 5 metrov štvorcových alebo viac, je najlepšie uprednostniť obdĺžnikové prvky, ktoré vyzerajú prísnejšie a harmonickejšie než vyčnievajúce sprchové kúty.

Predelenie sprchového kúta jednou alebo dvoma sklenenými tabuľami si nakoniec môžete dovoliť aj na ploche niekoľko metrov štvorcových. Ak si zvolíte správny obklad a vhodne skombinujete svetlá, vyriešite niekoľko vecí naraz.

5. Premýšľajte o správnej organizácii priestoru

Nie je potrebné zaplňovať už aj tak nie príliš veľkú kúpeľňu s extra nábytkom. Najskôr je nutné určiť, čo treba umiestniť do kúpeľne, aké úložné systémy je potrebné organizovať. Mali by ste uprednostňovať zavesené konštrukcie – budú vyzerať vzdušnejšie. Zvážte, či sú potrebné veľké skrinky a v prípade potreby ich umiestnite tak, aby nezaplnili priestor.

6. Skúste závesné WC

Z inštalácie závesnej toalety majú ešte stále mnohí ľudia strach. Ak si všetko dopredu a do najmenších detailov premyslíte, nebudú s ňou naozaj žiadne problémy.

Závesné WC vyzerá vizuálne menšie, pretože nádržka je ukrytá v stene a pod samotnou toaletou je navyše voľný priestor. Vďaka tomu je vizuálne prostredie kúpeľne „vzdušnejšie“ a štýlovejšie, čo je presne to, čo potrebujete. Výsledkom všetkých nasledujúcich krokov bude dokonale očarujúci priestor modernej a luxusnej kúpeľne, v ktorej sa človek cíti fantasticky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.