5 krokov k výberu správneho projektu domu

0 323

Chystáte sa stavať rodinný dom? S najväčšou pravdepodobnosťou chcete v takomto dome zostarnúť, stráviť v ňom život… Preto by ste si mali poriadne premyslieť, aký rodinný dom vlastne chcete stavať. Výber vhodného projektu nie je záležitosťou niekoľkých minút. Preto si svoje rozhodnutie dôkladne premyslite a nechajte si poradiť aj od odborníkov. Spoločnými silami k vášmu vytúženému projektu určite dospejete. Ako by mal vyzerať váš proces výberu vhodného projektu, aby ste na jeho konci boli spokojní? 

1. Vyberte si dobrého architekta

Možno viete, ako by mal váš dom vyzerať. Viete, koľko chcete izieb a aké veľké by mali byť. No ak nie ste architekt, mnoho dôležitých detailov vám môže uniknúť. Napríklad ako rozmiestniť izby z hľadiska svetových strán a teda slnečného svetla? Alebo aký dom je vhodný pre váš typ pozemku? Na akékoľvek otázky vám budú vedieť odpovedať architekti z Aphaus

2. Viete, čo chcete? Alebo spoznajte svoje túžby!

Mali by ste mať aspoň základnú predstavu o tom, po akom dome vlastne túžite. Nemusíte si ho vedieť úplne presne predstaviť. No mali by ste vedieť aspoň to, koľko chcete izieb, či chcete bungalov alebo poschodový dom a aká veľká rodina bude v dome v budúcnosti žiť. 

3. Nechajte si poradiť

Ak máte určité predstavy, je to skvelé. No netrvajte na svojom za každú cenu. Čo ak sa váš vysnívaný projekt rodinného domu proste nehodí na váš pozemok? Nechajte si poradiť od odborníkov a v prípade potreby pristúpte na kompromis. Tak, aby boli vaše túžby splnené, no aby bolo všetko v poriadku aj čo sa týka funkčnosti. 

4. Zvážte svoje finančné možnosti

Dobrý architekt vám poradí aj po tejto stránke. A spolu vyberiete projekt rodinného domu, ktorý bude vo vašich možnostiach. 

5. Spravte konečné rozhodnutie 

Pamätajte, že rozhodovať sa len podľa vzhľadu domu nie je správne. Treba zvážiť všetky dôležité kritériá a rozhodnúť sa tak, aby ste s domom boli spokojní aj v budúcnosti. Ak si s výberom vhodného projektu rodinného domu naozaj neviete poradiť, obráťte sa na architektov z aphaus.sk. 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.