Moderné náterové hmoty vás nadchnú

0 345

Chcete rýchlo natrieť zábradlie, plot alebo zárubne? Vyberte si farbu 2 v 1. A iné výrobky si zase ľahko poradí so škvrnami alebo plesňami.

Jednovrstvovú farbu si obľúbili tiež profesionálny natierači, pretože je vďaka nej všetko rýchlo hotové. Obsahuje antikorózny základ a vrchnú kryciu farbu v jednom. Je určená k priamym ochranným náterom ocele, hliníka, železa a liatiny vonku aj vo vnútri. Farbu 2 v 1 využijete na ploty, zábradlia, stĺpy a stĺpiky, dverné zárubne, kovové časti nábytku, rebríky a poklopy.

Aplikuje sa priamo na pôvodné nátery a úplné zaschnutie očakávajte pri 23 stupňoch Celzia do 24 hodín. A „mokré do mokrého“ môžete natierať už po 1 až 2 hodinách. Primalex ponúka 9 odtieňov jednovrstvové farby 2 v 1: biely, šedý, červenohnedý, hnedý, modrý, zelený, čierny, strieborný a zlatý.

Kečup, káva alebo fixky na stene? To už nie je problém

Namáhané steny, napríklad v kuchyni, kúpeľni alebo detskej izbe, dnes môžete natrieť Primalexom Fortissimo Clean, ktorý dobre odoláva škvrnám na stenách – napríklad od kečupu, horčice, čokolády, limonád, džúsov, oleja, ale aj kávy, červeného vína a vodou riediteľných fixov.

Čerstvé škvrny ľahko odstránite hubkou a saponátom. A nebojte sa, že by ste tým farbu zotreli, drží naozaj dobre! Hodí sa k maľovaniu stien, minerálnych omietok aj sadrokartónových priečok.

A ako sa zbaviť plesne?

Aj v maľovaní platí, že najlepšia je prevencia. Ak sa rozhodnete vymaľovať vlhké a ťažko vetrateľné miestnosti Primalexom Mykostop, ochránite do budúcnosti ich steny pred plesňami.

A keď už napríklad v staršej nehnuteľnosti pleseň máte, tiež vám poradíme. Technik firmy Dům barev Martin Čížek odporúča najskôr zistiť, kde je zlá izolácia. Väčšinou dom nemá odizolované základy, alebo kvalitnú fasádu.

„V prvom prípade odporúčam odizolovanie základov alebo použitie sanačné omietky a následne 1x penetračný náter a 2x vrchný náter Primalex Silika. V prípade problému s fasádou sa ponúka protiplesňový náter Primalex Mykostop alebo antibakteriálny náter Johnstone’s, ktorý má aj fungicídny účinok,“ uvádza Čížek a dopĺňa: „Extra možnosťou je prevedenie termoizolačného náteru alebo termoizolačnej stierky, zaisťujúci takmer stopercentnú účinnosť proti vzniku plesní.“

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.