Potrebuje Vaša spálňa zmenu?

0 352

Či sa už sťahujete do nového domova a Vaša spálňa Vás zaujala najviac, alebo chcete len príjemnú zmenu, po ktorej sa Vám bude spať oveľa lepšie. V každom prípade treba zvážiť, aký štýl zvoliť. Spálňa by mala pôsobiť vzdušne a sviežo, potom budú nielen noci, ale najmä rána prekrásne, nech sa už zobudíte do pracovného dňa, či oddychového víkendu.

Aj keď sa to veľmi nezdá v spálni je dôležité aj to, akú farbu zvolíte za dominantnú, a tiež aké doplnky v nej budú kraľovať. Móda je rôzna a aj náš vkus sa časom mení, preto možno aj Vy ste sa odhodlali na túto zmenu. Netreba sa však orientovať len podľa toho, čo sa páči Vám. Ak napríklad svoju spálňu vymaľujete Vašou obľúbenou sýto červenou farbou, spať sa Vám tu nebude veľmi dobre a naviac bude miestnosť pôsobiť agresívne. Aj takto môžete ovplyvniť svoju náladu hneď od rána.

Steny predstavujú veľkú plochu, a tak sa tu hodia skôr jemné a pastelové odtiene, ako výrazné sýte farby. Výber môžete prispôsobiť aj orientácií spálne na svetové strany, ak je otočená na sever, zvoľte teplé farby, ak naopak na juh, pomôcť ochladiť ju aj opticky pomôžu tie studené.

Najväčší vplyv na náš dobrý spánok má prirodzene posteľ. Väčšina z nás pozerá najmä na kvalitu matraca, tu môžeme vyberať nielen z pružinových, ale aj latexových a penových, takže si každý nájdete ten správny pre seba. Podceňovať by sme však nemali ani veľkosť postele. Tá by mala byť aspoň o 25 cm dlhšia ako je Vaša výška. Aby sa teda pohodlne spalo aj tým vyšším, je na mieste zvážiť aj posteľ na mieru.

Ak Vám v spálni po dokončení predsa len chýba Vaša obľúbená farba, vyriešte to doplnkami. Tie sú lacné a na malých plochách môžete zvoliť aj výraznejšie farby. Rovnako sa fantázií medze nekladú ani v prípade potrebného nábytku. Namiesto nočného stolíka Vám tak postačí aj len pekný stolček. Aj zo starých vecí tak môžete vytvoriť niečo pekné do svojej novej spálne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.