Krb – ako ozvláštniť interiér

0 302

Ideálny rodinný domček na krásnom pozemku s veľkou záhradou a aspoň nafukovacím bazénom, to sa pekne počúva a ťažšie realizuje. No ak aj vy patríte k šťastlivcom, ktorí žijú svoj sen o rozprávkovom dome tak, že už v ňom bývajú, nie je čo riešiť. Vlastne počkajte áno je. Čo by ste povedali na krásny krb presne podľa vašich predstáv a požiadaviek? Útulná obývačka pohovka pri krbe, pohár s dobrým vínom v ruke… Nič neznie tak dobre ako predstava takéhoto pohodového večera. Pohľad do blčiaceho ohňa upokojuje, a je aj príjemnou relaxáciou. Tento sen už nie je nezrealizovateľný a už vôbec vás finančne nezruinuje ani ak vám krb postavia na kľúč.

Domov je pre nás miestom kde sa cítime pokojne a v bezpečí. Krb vám dopomôže navodiť ešte lepší pocit útulnosti a miesto s kreslom pri ňom sa stane pre vás prameňom psychickej pohody. Tento prvok v interiéry už neevokuje iba honosnosť priestoru ale stávajú sa pomaly súčasťou každého rodinného domu. Ak vo vašom dome nebýva veľmi chladno ani v zimnom období krb vám môže nahradiť vykurovací systém určitej miestnosti, pretože je to energeticky úsporný alternatívny zdroj tepla, čo pri stúpaní cien za energie nie je zanedbateľné. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na takú dôležitú súčasť krbu akou sú krbové vložky. Samozrejme, že ak sa pre stavbu krbu rozhodnete nechajte si poradiť pri výbere, získať inšpiráciu a rozhodne všetko nechajte na kvalifikovanú firmu, ktoré v dnešnej dobe ponúkajú aj možnosť vizualizácie, aby ste si vedeli predstaviť ako bude váš interiér s krbom vyzerať. A ak máte malé deti alebo sa len bojíte odskočeného uhlíka či popálenia mali by ste zvážiť aj krbové paravány.

Foto By: US CPSC

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.