Aj obraz oživí interiér

0 296

Zmena je život. Ak ste si toto povedali aj vy a patríte k ľuďom, ktorí potrebujú neustálu zmenu neváhajte. Či už v štýle obliekania, farbe vlasov, zmene imidžu… Ale čo sa týka bývania platí to dvojnásobne najmä vtedy ak sa už roky pozeráte na ten istý gauč, farby stien a celkovo nábytok ako taký. Teraz vás však nenavádzame aby ste všetko z domu vyhodili a nakúpili si nové veci do interiéru, ani aby vás tento počin finančne zruinoval. Čo si budeme hovoriť nábytok ani v dnešnej dobe nie je najlacnejší, teda ak hovoríme o tom kvalitnom, ktorý „prežije“ niekoľko rokov, malé deti a aj psa. O tom lacnejšom radšej pomlčíme. Ale nový nádych interiéru dokáže vdýchnuť aj jeden malý doplnok na stenu.

Obrázky či fotografie v ráme sú už roky bežnou súčasťou našich domácností. Uchovávame si tak nimi v pamäti spomienky na našich blízkych, rodinu a priateľov, či miest kde sme boli napríkald na nezabudnuteľnej dovolenke. Rámy na obrazy majú rôzne tvary, veľkosti a aj zdobenie.

Aj tu však platia konkrétne pravidlá, ktoré by ste mali nasledovať, aby ste dosiahli stopercentný dekoračný efekt.

Zvážte, či vôbec potrebujete sklo na prekrytie obrazu. Pri vzácnejších obrazoch odporúčame investovať do „múzejného“ skla, ktoré chráni obraz pred vyblednutím a UV žiarením.

Výraznejší obraz najlepšie vynikne v minimalistickom ráme a platí to aj naopak. Samozrejme ani viacero fotografií nemusí mať ten istý rám aj keď stoja alebo visia pri sebe. Radšej sa riaďte heslom rám musí ladiť s fotografiou, nie s ostatnými rámami. Rovnako aj príliš tenký rám môže ľahko zaniknúť s veľkou maľbou alebo výrazným portrétom a naopak. Vyberajte preto tak aby bola vzájomná súhra medzi oboma prvkami.

Najlepším spôsobom ako prísť ku kvalitnému a hlavne peknému obrazu je online predaj obrazov.

Foto By: Alexander Baxevanis

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.