Kompaktné a priestranné komody pre ešte väčšie pohodlie

0 346

Neustále premýšľate nad tým, ako usporiadať priestor vo vašej obývacej izbe, spálni, detskej izbe alebo v predsieni? Kam položiť šperky, vreckovky, ponožky, hračky a iné veci? Najlepšou možnosťou je zakúpiť si všestranné komody.  Vďaka svojej kompaktnosti a priestrannosti zostávajú v neustále veľkom dopyte, pretože ich multifunkčné využitie je naozaj pestré.

Obsahujú to isté množstvo vecí ako obyčajný šatník, pričom zaberajú minimálny priestor. Rôzne modely a materiály vám umožnia vybrať moderné komody pre akýkoľvek štýl interiéru. Sú vhodné aj pre deti a starších ľudí, pretože všetky regály a zásuvky majú vďaka univerzálnej výške na dosah. Navyše ide o originálny kus nábytku, ktorý pri jeho tvaroch a dizajnovom spracovaní využijete v každej jednej miestnosti.

Ako postupovať pred tým, než sa rozhodnete nakupovať

Pred tým, než sa rozhodnete vybrať ten správny kúsok, mali by ste si určiť miesto, kde sa bude komoda nachádzať, a čo všetko bude v nej uložené. Aj keď sa to na prvý pohľad zdá byť veľmi jednoduché, výber podľa týchto pravidiel je často dosť náročný, pretože v rôznych miestnostiach bude nábytok plniť úplne iné funkcie.

Štýl má rozhodujúce slovo

Jednou z prvých vecí, na ktoré budete pri kúpe komody prihliadať je samozrejme aj jej štýl a dizajnové prevedenie.

Veľkým trendom sú krásne lesklé komody, ktorých povrchová úprava je naozaj bezkonkurenčná a dokonale krásna. V obývacej izbe je miesto pre nábytok rôznych tvarov, aj ten musí byť ale v súlade so zvyškom interiéru. Aj keď ide o mimoriadne luxusný vzhľad, zvážte, či bude dobre slúžiť aj v tom prípade, ak ste početná rodina s malými deťmi.

Rovnako obľúbeným trendom sú aj napodobeniny alebo priamo originálne komody z masívu, ku ktorým vďaka ich jedinečnosti do interiéru veľa iných doplnkov už potrebovať nebudete. Sú nádherne čisté, charakteristické svojou ojedinelou materiálovou štruktúrou a vyznačujú sa dokonalou pevnosťou.

Cena vás môže milo prekvapiť

Tento faktor vplýva na kúpu akéhokoľvek výrobku, no pri nábytku to platí dvojnásobne, pretože by mal slúžiť niekoľko rokov. To sa dá docieliť pri použití tých najodolnejších materiálov. Prírodný masív je možno pre niekoho cenovo nedostupnejší, ale ako investícia je to naozaj správne riešenie.

Pre ľudí, ktorí milujú zmenu a vedia, že o niekoľko rokov im súčasný štýl vyhovovať nebude, môžu pri výbere komody využiť aj lacnejšie modely.

Materiál vytvorí tú správnu atmosféru

Ak sa na všetko pozrieme spätne, všetky vyššie spomenuté veci závisia od použitého materiálu, na ktorý sa pri výbere často ani nemyslí, pretože povrchová úprava dokáže veľa vecí zamaskovať. Pri výbere komody sa okrem masívu používajú aj MDF a LTD dosky.

MDF dosky mnohí zákazníci preferujú pre ich lepšie konštrukčné vlastnosti. Nespájajú sa lepidlom, ide o drevovláknitý materiál s rôznymi povrchovými úpravami v podobe PVC fólie a laminátu. Vďaka týmto vlastnostiam vedia šikovný výrobcovia vytvoriť dokonalé imitácie dreva aj pri nižšej cene.

LTD dosky sú drevotrieskové a  s použitím ostatných materiálov špeciálne lisované časti. Nevyblednú, no dávajte si pri ich kúpe pozor na hrúbku jednotlivých dosiek hotového nábytku, aby sa vám nakoniec poličky neprehýbali.

Pozor na umiestnenie

Aby vám dobrá komoda aj niečo vydržala, mali by ste v závislosti od použitého materiálu zvážiť aj ich umiestnenie. Ľahké príslušenstvo je vhodné pre kúpeľňu a chodbu. Pre spálňu a detskú izbu sú vhodnejšie zasa prírodné materiály bez lakovania. Ak sú komody spojené so zrkadlom, môžu dokonca celý priestor opticky aj rozšíriť.

Dôležitým prvkom výberu je samozrejme aj miesto nákupu, na čo mnohí zabúdajú. A nakoľko má internet nespočetné množstvo spokojných používateľov a rovnako tak disponuje aj širokou ponukou, môžete si tu svoju obľúbenú komodu pohodlne vybrať aj vy. Bez zbytočného behania po obchodných centrách a s doručením priamo až k vám domov. Stačí sa len presvedčiť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.