Kladiete dostatočný dôraz na bytové doplnky?

0 336

Mnoho z nás si ani neuvedomuje, akú zásadnú rolu hrajú detaily na nábytku v jeho celkovom vzhľade. Detaily dokážu zmeniť nielen samotný kus nábytku, ale dokonca aj celý vzhľad obývačky, detskej izby či kuchyne. Je to ako pri žene – vidíte ju bez šperkov a hovoríte si, aká je krásna, no potom si dá náušnice a náhrdelník a z krásnej ženy sa stáva dokonalá bohyňa.  Preto sa neoplatí podceňovať silu týchto kovových akcentov na nábytku.

Drevo a mosadz

Rustikálnemu vzhľadu dreva s patinou dokáže dodať mosadzné, zlaté alebo medené nábytkové kovanie úplne iný, elegantný a zároveň vidiecky štýl. Predstavte si ťažkú zásuvkovú skriňu z nádherného hobľovaného dreva, lenže na zásuvkách sú ako úchytky drevené guličky, ktoré túto skriňu nerobia ničím výnimočnú. Vymeňte tieto úchytky za mosadzné alebo medené na svetlom dreve a na tmavšom dreve zase za zlaté. Kontrast dreva a kovu pôsobí útulne a nadčasovo.

Oživte dvere kľučkami

Vhodnými kľučkami na dvere dokážete tiež osviežiť svoj interiér. Samozrejme záleží, aké máte dvere. Máte tmavé až čierne moderné dvere? Oživte ich striebornými hranatými kľučkami, ktoré sa budú na tmavých dverách krásne vynímať. Máte drevené dvere typické pre staré pavlačové byty s vysokými stropmi? Pôvodne na nich boli mosadzné kľučky, vráťte im zašlý lesk a vyčistite ich, prípadne, keď ste ich vymenili, pohľadajte ich niekde v pivnici, kombinácia týchto dverí s mosadznými kľučkami je lahôdková.

Nepodceňujte ani rámy

Visia vám na stenách desiatky obrazov? To, že má každý obraz iný rám vôbec neprekáža, diverzita v rode obrazov je vítaná. Nebojte sa však použiť vintage rámy na obraz alebo klasicistický štýl, vsuňte trošku historického štýlu, nech kontrastuje s ostatnými modernými prvkami. To je budúcnosť bytového dizajnu – kontrast, miešanie štýlov, ktoré sú na prvý pohľad absolútne nezlúčiteľné. Nebojte sa toho.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.