Akými doplnkami ozvláštniť svoj domov?

0 381

Trendy v bývaní majú, našťastie, dlhšiu životnosť ako módne trendy, ale často sa sa stáva, že trendy, ktoré sú aktuálne v móde sú žiadané aj v nábytkárskom priemysle a platí to aj opačne. Čo neplatí, je ich aktuálnosť – v móde vydržia sezónu, maximálne dve a čo sa týka nábytku? Tam pokojne aj 5 a viac rokov. V roku 2015 vystrelili tisíce dizajnových trendov, ja vám ukážem len tie najzaujímavejšie.

Výrazné farby

Uniformita sa dnes nenosí, nebojte sa byť originálny a dajte priechod svojim pocitom. Nevýrazný gauč neutrálnej farby? Béžová? Sivá? Nuda! Nebojte sa osviežiť svoju obývačku svetločerveným, sýtomodrým, smaragdovo zeleným alebo tehlovo oranžovým gaučom. Farby, ktoré rozžiaria každú izbu a napumpujú jej čerstvú krv do žíl.

Obetujte stenu umeniu

Jednak je to príjemnejšie ako obetovať kozu bohom, ale hlavne je to estetické. Predstavte si jednu stenu, na ktorej budete mať zavesené desiatky obrazov. Je jedno, či ide o vaše rodinné fotky, obrazy z Ikey alebo vzácne originály. Zoskupte ich na jednej stene, ktorá bude pôsobiť zo všetkých najútulnejšie. Že má každý obraz iný rám? To vôbec neprekáža, práve naopak – vyzerá to super.

Knihy miesto krbu

Poličky plné kníh zahrejú rovnako ako oheň v krbe. Keď vyberiete knižnicu netradičných tvarov – rozvetvený strom vytvorený z poličiek, poličky kosoštvorcových tvarov na jednej alebo akýkoľvek zvláštny tvar, ktorý sa vám páči. Dajte tam všetky vaše knihy a uvidíte, že vás potešíte svoje srdce aj oči, kedykoľvek sa na na ne pozriete.

Netradičné osvetlenie

Netradičné osvetlenie z netradičných materiálov – drevo, mosadz, meď či textil. Toto všetko zabalené v abstraktných či geometricky presných tvaroch, vďaka ktorým svetlo z týchto svetiel dostane úplne iné rozmery. Nebojte sa experimentovať a skúšať. Stavím sa, že svieži vietor je presne to, čo vaša obývačka potrebuje.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.