5 tipov, ako ušetriť v kuchyni, aby vyzerala krajšie

0 410

Chcete, aby vaša kuchyňa vyzerala luxusne, no nechcete zadĺžiť aj svojich vnukov? V bytovom dizajne sa dá urobiť veľa muziky za málo peňazí. A nielen tak hocijakej muziky, ale peknej a kvalitnej muziky. Nové a dobre vyzerajúce kuchynské zariadenie je drahé, ako sa dá ušetriť na kúskoch, ktoré tiež vyzerajú elegantne a luxusne?

Vymeňte osvetlenie

Nebojte sa použiť väčší luster či väčšiu visiacu lampu. Zdá sa, že to znie nelogicky a nebude to mať na vašu kuchyňu žiadny efekt, ale práve naopak – košatý luster dodá vašej kuchyni buržoázny feeling.

Veľa farieb? Zbytočnosť

Máte vo svojej kuchyni milión rôznofarebných doplnkov? Taniere takej farby, poličky inej farby, stoličky onakej farby a to všetko pôsobí chaoticky a tak trochu lacno. No keď vymeníte všetky farby za jednu jedinú – napríklad bielu, dosiahnete vzhľad, ktorý pôsobí minimalisticky a zároveň veľmi vkusne.

Chýba vám koberec?

Máte holú podlahu? Dlažba pôsobí chladne a neosobne, pridajte tam pestrofarebný koberec alebo koberec s orientálnymi vzormi. Samozrejme nie do celej kuchyne, ale iba taký menší, aby neprekryl celú dlažbu.

Pridajte obrazy

Nikto na kuchyňu s obrazmi nemyslí, na stene visia akurát tak hodiny, varešky a polička s koreninami. Pridajte obraz, veľký, fakt obrovský, ktorý dodá kuchyni šmrnc. A aký motív? Pop-art, portrét alebo niečo impresionistické.

Použite farbu

Máte v kuchyni skrinku, ktorá ma sklené vitríny? Namaľujte zadnú stranu skrinky farbou, ktorú vidieť cez sklo. Máte bielu skrinku? Namaľujte zadnú stenu modrou, máte čiernu skrinku? Namaľujte skrinku zadnú stranu červenou alebo žltou farbou. Skrinka bude pôsobiť originálnejšie a hlavne elegantnejšie – za pár eur dosiahnete efekt, ako keby ste kúpili drahú skrinku za niekoľko stoviek eúr.

Sami vidíte, že s minimálnymi nákladmi dokážete dodať svojej kuchyni zaujímavý vzhľad. Stačí sa nebáť nových vecí a ide to.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.