Hypotéka je takmer na celý život. Na čo si dávať pozor?

0 399

Bývať v podnájme vás už nebaví a chceli by ste sa už presťahovať do vlastného? Rozmýšľate o tom, či sa vám oplatí zobrať si hypotéku na vlastné bývanie? V prvom rade si musíte porovnať to, koľko platíte za nájom a to koľko by ste platili za splátky a energie za nové bývanie. Ak sú výsledné sumy podobné, rozhodne choďte do toho. Ako by mala vyzerať výhodná hypotéka na bývanie a na čo si pri jej vybavovaní dávať pozor? To všetko sa dozviete v tomto článku.

Kto môže požiadať o hypotéku?

Požiadať o hypotéku môžete aj ako právnická osoba, nielen fyzická. Čo však musíte spĺňať pre to, aby ste mohli podať túto žiadosť ako fyzická osoba? Obligátne musíte mať minimálne osemnásť rokov a trvalé bydlisko na území krajiny, v ktorej o pôžičku žiadate. Okrem toho musíte doložiť trvalý príjem, ktorý umožní splácať hypotéku a nesmiete byť dlžníkom. Na aký účel slúži pôžička? Môže byť účelová a bezúčelová. Výhodou účelovej pôžičky sú lepšie podmienky – nižšie úroky.

Ako si vybrať najvýhodnejšiu hypotéku?

Našťastie je doba internetu a nemusíte chodiť z banky do banky, aby ste sa dozvedeli podmienky hypotéky a vybrali si tú najlepšiu. Využite online porovnanie pôžičiek a zistite, ktorá banka má najvýhodnejšie podmienky a to všetko pod jednou strechou. Ale pozor, hoci majú banky zverejnené oficiálne podmienky pôžičiek, je dobré skúsiť vybaviť si výhodnejšie možnosti. Navštívte banku a skúste zjednávať, nie tak ako na egyptskom trhu, ale princíp je podobný. Banky vám väčšinou vyjdú v ústrety.

Poraďte sa s nezávislými odborníkmi

Hypotéka je zásadné rozhodnutie, často ovplyvní aj celý váš život – splácate ju aj 20, 30 rokov. Preto je dobré sa spýtať nezávislých odborníkov, čo je pre vás najvýhodnejšie. Navštívte stránku Pegopujcky.cz a zistite si, či je hypotéka, o ktorej rozmýšľate, pre vás skutočne výhodná a či neexistuje lepšia možnosť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.