Vyrobte si domáce vône do domu či bytu

0 325

Nie je nič lepšie, ako vôňa, ktorú si vyrobíte doma vy sami. A to hneď z dvoch dôvodov – je namiešaná presne pre vaše potešenie a po druhé – hlavne nie je škodlivá, nevysušuje vám sliznicu či nedráždi pokožku alebo oči. Vyrobiť si svoju vlastnú vôňu nie je nič zložité, práve naopak – je to veľmi jednoduché. Presvedčte sa o tom sami.

Vôňa z byliniek, citróna a vanilky

Pripraviť si domáci osviežovač vzduchu nie je nič zložité. Ako na to? Na sporáku si dajte variť vodu v malom hrnci. Pridajte tam na plátky nakrájaný citrón, vetvičky rozmarínu a polku vanilkového lusku. Chvíľku to povarte, nechajte vychladnúť, prelejte do zaváraninovej fľaše, dolejte po okraj vody a dajte na miesto, kde to nikto „šikovný“ nerozleje. Samozrejme, nemusí to byť iba z týchto surovín, skúste experimentovať, vytvorte si vôňu, ktorá vám urobí najväčšiu radosť.

Sviečka z pomaranča

Čo potrebujete na majstrovanie? Pomaranč, pár neparfúmovaných kahancov a voňavý olej – ten, ktorý máte najradšej. Ako na to? Pomaranč si rozkrojíte na polovicu, vydlabete dužinu a môžete ju aj zjesť, nech sa posilníte. Do hrnca nalejte vodu, dajte ju variť a vložte do nej starú plechovicu, v ktorej roztopíte kahance. Nezabudnite z kahancov vytiahnuť knôty, ktoré použijete pri výrobe svojich sviečok. Keď bude vosk roztopený, pridajte zopár kvapiek oleja a túto zmes vylejte do pomarančovej kôry s knôtom. Počkajte, kým vosk stuhne a máte krásnu vôňu do domu a zároveň účinný repelent.

Citrusový osviežovač vzduchu

Vyrobte si jednoduchý, účinný a hlavne voňavý osviežovač vzduchu z citrusových plodov. Čo budete potrebovať? Citrón, pomaranč alebo limetku, podľa toho, čo vám najviac vonia. Okrem toho budete potrebovať hrubozrnnú morskú soľ a rôzne bylinky a korenie podľa vlastného vkusu (rozmarín, mätu, klinčeky, škoricu). Najprv si rozkrojte citrus napoly, dužinu vydlabte a do kôry nasypte soľ. Do soli potom pridajte bylinky a korenia, ktoré chcete. Keby ste sa nevedeli rozhodnúť, ktorý osviežovač si vyrobiť, urobte si všetky, je to nenáročné, lacné a krásne to vonia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.