Exteriérové tienenie, ktoré je dizajnovo atraktívne

0 620

Slnečných lúčov je v zime pomenej, preto si každý jeden užívame plnými dúškami. Ak už ale uvažujete nad tým, že by ste si na záhradu kúpili nové tienenie, ktoré by vám poskytlo útočisko pred priamym slnečným žiarením, aké tienenie si vyberať?

Odporúčame predovšetkým pergoly a slnečné plachty.

Pergoly

Exteriérové obývačky, do ktorých sa dostaneme z interiérovej obývačky, sú obľúbeným miestom celej rodiny a mnohé rodiny trávia voľné letné dni práve v týchto priestorov. Aby ale bola vytvorená exteriérová obývačka, okrem sklenených zasúvacích dverí a spevnenia plochy je potrebné zabezpečiť kvalitné tienenie. Vďaka pergoliam vstupuje interiér do vašej záhrady, čiže vám poskytne útočisko pred priamym slnečným žiarením. Pri výbere je dôležité zohľadňovať predovšetkým kvalitu materiálu a hlavne to, aby vám nové exteriérové tienenie pasovalo k architektúre domu.

Na výber máte z hliníkových a drevených pergol. Obe sú kvalitné, no každá pasuje k inej architektúre domu.

Ak máte z obývačky dvere do exteriéru, vytvorte si ešte pred letom miesto, kde budete tráviť voľné chvíle. Odporúčame vám investovať do novej pergoly, ktorá vás dokonale ochráni pred slnkom a úpalom.

Slnečné plachty

Máte na záhrade bazén, alebo radi leňošíte na záhradných lehátkach? Vytvorte si miesto, kde sa budete môcť skryť pred slnkom a zároveň sa neschovávať do interiéru. Skvelým pomocníkom najmä cez letné horúčavy budú luxusné slnečné plachty. Vyberajte predovšetkým nepremokavé slnečné plachty, nakoľko aj v lete prší a dažde sú o to intenzívnejšie.

Ak máte nekryté terasy, potrebujete kvalitné tienenie, ktoré vás ochráni nielen pred slnkom, ale aj dažďom. Výhodou pre vás bude, že ich budete môcť inštalovať ako samostatne stojace, alebo sa môžu stať súčasťou stavby domu, či terasy.

Zdroj obrázka:

Autor: JRP Studio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.