Ako si zariadiť malú kúpeľňu v paneláku?

0 418

V panelákových bytoch sú to práve kúpeľne, ktoré patria k najmenším priestorom v rámci bytov. Ak žijete v paneláku a rozhodli ste sa pre odstránenie umakartového jadra a plánujete ho nahradiť murovaným, ako si zariadiť malú kúpeľňu v paneláku, aby ste tam mali všetko, čo potrebujete?

Veľkoformátový obklad v prírodných farbách

Pri malých kúpeľniach je veľmi dôležité vybrať správny obklad. Nejde tak ani o farebné prevedenie, aj keď aj to zohráva veľmi dôležitú úlohu. Ide predovšetkým o správny výber veľkosti obkladu. Pri malých kúpeľniach interiéroví dizajnéri odporúčajú veľkoformátové obklady, ktoré pomôžu opticky zväčšiť kúpeľňu. Práve malé panelákové kúpeľne musia byť zariadené tak, aby boli presvetlené a aby pôsobili väčšie. Zväčšenie docielite výberom veľkoformátového obkladu. A čo zosvetlenie? To docielite výberom svetlých prírodných farieb obkladov.

Odporúčame vám béžovú, marhuľkovú, smotanovú, alebo aj svetlú hnedú. Do čiernej, tmavomodrej, či zlatej nechoďte. Aj keď sa tieto farby dostávajú do popredia v kúpeľňových obkladoch, v malých panelákových kúpeľniach nevyniknú.

Keď si vyberiete svetlé prírodné farby, vyniknú vám aj chrómové vodovodné batérie.

K obkladom je potrebné samozrejme zladiť aj dlažbu. Ak chcete, aby obklad vynikol, nedávajte ho úplne po strop. Dávajte ho tak, aby ste pri kúpaní/ sprchovaní nenamočili stenu.

Sprchový kút/ vaňa

Keď už budete mať vybratý obklad, rozhodnite sa, či chcete vaňu, alebo sprchový kút. Sprchové kúty sú do malých kúpeľní praktickejšie ako klasické vane, avšak aj vaňa sa vám do malej kúpeľne zmestí. Môžete si vybrať rohovú vaňu, poprípade aj klasickú a použitím vaňovej zásteny si vytvoríte tzv. sprchový kút, kde sa budete môcť aj kúpať, aj sprchovať.

V malých kúpeľniach, kde sa uprednostní vaňa, je veľmi dôležité, aby sa používali vaňové zásteny, ktoré chránia ostatné zariadenie kúpeľne pred vodou.

Čo sa týka umývadla, vyberajte dizajnové umývadlo, ktoré je možné umiestniť do skrinky. Poraďte sa preto pri výbere umývadiel, aby ste si nevybrali zle. V malých kúpeľniach potrebujete využiť každý priestor a preto je dobré, keď máte skrinku nie nad umývadlom, ale pod umývadlom.

Zdroj obrázka:

Autor: bmphotographer / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.