Dôležité veci, bez ktorých sa v kuchyni nezaobídeme

0 386

Každá gazdinka má vlastný systém usporiadania riadov a kuchynských pomôcok v kuchyni. V tom, čo sa jedna vyzná, druhá sa nemusí.

Niektoré dôležité veci ale v kuchyni potrebujeme mať, pretože sa bez nich nezaobídeme. Viete ktoré sú to?

Stojany na nože

Praktické stojany na nože pomáhajú uskladniť značkové kuchynské nože. Nože by nemali byť pohodené len tak v zásuvkách, ale mali by byť vkladané do stojanov ostrou časťou čepele nahor, aby sa neotupili.

Medzi klasické stojany na nože radíme drevené stojany s protišmykovými. Ak ale chcete luxusnejšie stojany na nože, odporúčame stojany na nože s plastovými štetinami, poprípade skúste magnetické lišty na nože. Lištu namontujete do výšky, aby nože neohrozili tých najmenších a nože tak budete mať po ruke bez toho, aby ste riskovali, že sa vám otupia.

Mäsiarske nože

Klasické kuchynské nože na pečivo a na bežné používanie máme všetci. Okrem týchto klasických nožov by sme doma mali mať aj profesionálne mäsiarske nože. Sú určené predovšetkým na prácu s mäsom pre bitúnky, ale ak chováte domáce zvieratá a usporiadávate zabíjačky, doma by vám nemali chýbať poriadne mäsiarske nože.

Stojany na papierové kuchynské utierky

Občas sa nám podarí niečo prsknúť, poprípade si potrebujeme utrieť ruky alebo niečo od mastnoty. Špiniť utierky niečím mastným by bolo nelogické a práve preto by nám v kuchyni nemali chýbať stojany na kuchynské utierky. Odporúčame vám dávať ich vždy k sporáku. Tam sa vám najviac zídu.

Kuchynský robot

Miešanie, varenie, šľahanie, krájanie, alebo aj sekanie – toto sú jedny z mnohých činností, ktoré pri varení robíme. Aby sme si však uľahčili prácu, potrebovali by sme mať po ruke výkonný kuchynský robot s množstvom funkcií.

Keďže sa jedná o väčšie zariadenie, je potrebné, aby ste mu na kuchynskej linke našli miesto. Odporúčame vám ho vždy dávať k elektrickej zásuvke. Ak máte výklopné zásuvky, alebo výsuvné zásuvky, umiestňujte ho priamo k nim.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.