Chráňte si svoju záhradku pred neželenými návštevníkmi

0 303

Niektoré záhradkárske oblasti sú síce oplotené jedným spoločným plotom, ktorý má chrániť záhradky a chatky pred cudzími ľuďmi a lesnou zverou, ale nie vždy je to dostatočné riešenie. Najmä vtedy, keď si Váš sused neustále vodí návštevy a jeho známi si krátia cestičku cez Váš pozemok. Preto je dobré si svoju záhradku ešte individuálne ohradiť.

Možno to poznáte aj Vy. Máte svoju záhradku v rámci jednej záhradkárskej osady, v ktorej je veľa chatiek a záhrad. Ich majitelia často nerešpektujú základné pravidlá slušného správania a zasahujú buď nevedomky, alebo úmyselne do Vášho súkromného priestoru. Niektorí napríklad chovajú sliepky, ktoré keď zbadajú na Vašej záhradke peknú zelenú trávičku, tak sa pri najbližšej možnej príležitosti prešmyknú cez oplotenie a behajú po Vašej záhradke. Okrem toho, že môžu úplne zničiť Vašu úrodu, tak Vám nechajú na záhradke pozdrav vo forme zapáchajúcich „kuracincov“.

Niekto si zase na záhradku vodí psa, ktorý behá po okolitých záhradkách ako splašený a obťažuje svojim neustálym štekaním a skákaním celú Vašu rodinu. Niekedy sa cez spoločný plot, ktorý môže byť na niektorom mieste poškodený, môžu do záhradkárskej oblasti dostať aj bezdomovci alebo narkomani. Tí si v čase Vašej neprítomnosti urobia na Vašom pozemku táborák a ak máte nezabezpečenú chatku, tak Vám z nej pokradnú všetky Vaše zásoby jedla a pitia. V alkoholovom opojení pritom môžu nechtiac podpáliť záhradku, či dokonca chatku.

Ak sa chcete chrániť pred takýmito nežiadúcimi návštevníkmi, tak Vám nezostáva nič iné ako si svoj pozemok osadiť stĺpikmi a oplotiť. V prípade, že neviete, kde zohnať kvalitné oplotenie za dobrú cenu, tak skúste tento odkaz. Nájdete tu širokú ponuku záhradného pletiva za výhodnú cenu. Aj keď to môže byť Vašim susedom nepríjemné a nie je to v záhradkárskej oblasti úplne bežné, je to jediná šanca ako dať ostatným najavo, že vstup na Váš pozemok je prísne zakázaný.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.