Súčasné trendy v nábytku do obývačky

0 377

Obývacia izba by mala byť tou najvýstavnejšou miestnosťou v byte. Privádzame do nej hostí – rodinu, priateľov, kolegov. Pulzuje v nej život domácnosti a každý z nás chce, aby bola reprezentatívna. Neustále sa meniace trendy v nábytkovom dizajne nás nútia k novým dizajnovým riešeniam v našich obývačkách. Pozrime sa na hlavné zmeny v vzhľade obývacích izieb v posledných rokoch.

Menej nábytku v obývačke

V porovnaní s minulosťou sa v súčasnosti v obývačkách uprednostňuje minimalizmus, čo do počtu jednotlivých kusov nábytku. Už nezaberajú celú dĺžku steny skrine, skrinky, komody a ďalšie veľké kusy s množstvom úložného priestoru. Ten sa presunul do spální a chodieb, kde čoraz viac dominujú vstavané skrine. V tomto smere je veľkým hitom trend, ktorý prišiel z Ameriky. Začali sa stavať samostatné mini miestnosti, ktoré slúžia ako šatník. V obývačke teraz prevládajú nízke skrinky a niekoľko poličiek, prípadne konferenčný stolík niekde bokom. Obývacie steny sa tak stali skromným priestorom na odloženie nevyhnutných vecí, ktoré musia byť po ruke. Dominantou tejto miestnosti je teraz sedačka. Tie sa vyrábajú čoraz väčšie a pohodlnejšie, vhodné pre veľkú spoločnosť a podvečernú rodinnú pohodu. Dôraz sa kladie na priestor a čisté línie pri všetkých prvkoch v miestnosti.

Trendy z pohľadu farieb a materiálov

Aj nábytok podlieha trendom v oblasti farieb a materiálov. V posledných rokoch sú v kurze jemné pieskové odtiene, hnedá, biela, sivá, béžová. Minimalizmus je proste výrazný i tu. Tomu zodpovedá i ústup výrazných farieb na stenách miestností. Tlmené farby vhodne dopĺňajú vzhľad nábytku a sedačiek. V prípade materiálov je pri nábytku stále dlhodobo aktuálne drevo. Tento materiál je večná klasika, ale priplatíte si za ňu. Ak túžite ušetriť a chcete si zadovážiť lacný nábytok, aby ste sa mohli flexibilnejšie prispôsobovať meniacim sa trendom, hľadajte si nábytok lacnejších materiálov. Patrí sem drevotrieska, ratan, plasty. V ponuke internetového obchodu katalognabytku.sk nájdete obývacie súpravy z lacnejších materiálov i z pravého dreva. Vaše možnosti sú naozaj široké.

Taktiež sa nemusíte rozhodnúť prispôsobovať móde a investujete do nadčasového vzhľadu, ktorý odolá všetkým výstrednostiam interiérových dizajnérov. Budete tak pokojní a necháte podliehanie trendom na niekoho iného.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.