Moderné kuchyne súčasnosti

1 371

Zariaďujete svoje nové bývanie alebo rozmýšľate nad prerábkou toho súčasného? Jednou z dominánt každej domácnosti je kuchyňa, a preto by ste nemali zabudnúť ani na ňu. Venovať jej dostatočnú pozornosť a vybrať do nej taký nábytok a doplnky, ktoré budú spĺňať súčasné štandardy a trendy. Ako vyzerajú moderné kuchyne dnešnej doby?

Čisté jemné tvary, vysoký lesk alebo klasika vo forme dreva

Aj keď nemožno hovoriť o jednotnom riešení moderných kuchýň, v súčasnosti sledujeme najmä trend jednoduchých a lesklých kuchynských liniek. Uplatňujú sa jemné tvary, čisté línie a naozaj vysoký lesk. Farebnosti sa medze nekladú, a preto bude vaša kuchyňa štýlová v bielej, béžovej, sivej, ale aj výraznejšej červenej či zelenej. Netreba zabúdať ani na drevo a prírodné vzory, ktorých nadčasovosť je zárukou, že kuchyňa bude in aj o desiatku rokov.

 

moderne-kuchyne-s-obyvackou-kuchyneprunus.sk

Veľkým problémom pri výbere vhodnej kuchynskej linky je ponuka v obchodoch, medzi ktorou často nedokážete nájsť svojho favorita. Aj preto je naozaj rozumnou voľbou staviť na zákazkovú výrobu. Moderné kuchyne na mieru prinesú k vám domov nielen atraktívny dizajn, ale aj obrovskú praktickosť a všetko, čo potrebujete k bezproblémovému vareniu.

Kuchyňa spojená s obývačkou môže byť často ťažkým orieškom

V mnohých domácnostiach už kuchyňa netvorí samostatnú miestnosť, ale je súčasťou jedného veľkého priestoru spolu s jedálenským kútom a obývačkou. Toto riešenie sa v súčasnosti uplatňuje azda najčastejšie, a to jednak pre lepšie využitie priestoru, a zároveň aby kuchár nebol počas varenia oddelený od zvyšku domácnosti. Kuchyňa spojená s obývačkou je však veľmi náročná na zariaďovanie, pretože je potrebné navzájom dokonale zladiť tieto dve pôvodne samostatné miestnosti.

Nábytok do obývačky a kuchynskú linku vybrať v podobných tónoch či v zaujímavom kontraste, no tak, aby nevznikol žiaden rušivý element. Zároveň je vhodné do priestoru umiestniť mobiliár, ktorý obývačku od kuchyne aspoň čiastočne oddelí. Ak si na návrh interiéru tejto miestnosti netrúfate, pomocnú ruku vám poskytne kuchynské štúdio Prunus v Bratislave. To je špecialistom práve na interiéry kuchýň spojených s obývačkou, do ktorých prináša nielen estetiku, ale aj funkčnosť.

1 komentár
  1. Livka hovorí

    Poznám štúdio Prunus, sú skutočný profíci, čo sa týka 3D návrhov kuchyne.
    Skvelá dizajnérka, vie to všetko navrhnúť, zladiť. Montáž bola prevedená precízne, chlapci mali na topánkych návleky, boli slušný, povysávali za sebou. myslela som že sa mi sníva 🙂

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.