Bývate v byte? Poradíme vám, ako zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov

0 260

S vysokými teplotami musíme v letných mesiacoch počítať. V posledných rokoch sú ale letá extrémne horúce a najmä tí, čo žijú v panelákoch, toto obdobie neprežívajú práve najlepšie.

Ak bývate v byte, ako zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov?

Zateplenie paneláka

Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, mnohé panelákové domy sú v katastrofálnom stave s nekvalitnými vchodovými dverami, zastaralými výťahmi a najmä bez zateplenia. Trend zateplovania panelákov bol v mnohých mestách pred pár rokmi. Veľký boom zateplovania cítiť aj tento rok. Ak chcete zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov a žijete v nezateplenom paneláku, odporúčame vám apelovať na zateplenie. Síce to do leta pravdepodobne nestihnete ani len navrhnúť, je potrebné sa do toho čím skôr pustiť, aby sa vám podarilo nájsť firmu, ktorá vám dá najlepšiu cenovú ponuku.

Na balkón si dajte kvalitnú markízu

Ak máte balkón, na ktorý vám počas dňa svieti slnko, odporúčame vám namontovať si kvalitnú balkónovú markízu. Stiahnutá balkónová markíza vám ochráni balkón pred nečistotami z kvetov od susedov nad vami, ale zároveň vám ochráni miestnosť, z ktorej sa vchádza na balkón, pred prehrievaním. Nezabúdajme spomenúť, že kvalitné balkónové markízy ochránia aj pred priamym slnkom v čase, kedy je slnko najsilnejšie.

Vetranie v správnom čase

Zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov dokážete aj správnym vetraním. Odporúčame skoro ráno, ideálne ešte pred šiestou hodinou ráno vyvetrať všetky miestnosti. Dávajte ale pozor, aby vám prievan nezhodil kvety, či iné dekorácie z parapiet.

Pár minút vetrania v skorých ranných hodinách, keď ešte nie je teplo, vám vzduch vymení. Nezabúdajte po vyvetraní zatiahnuť závesy, žalúzie. Ak používate obľúbené vertikálne žalúzie, zatiahnite ho a nechajte ho zatiahnuté ideálne počas celého dňa.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.