Bývajte vo svojom

0 420

Po vlastnom bývaní túži každý z nás. Najmä mladí ľudia po skončení školy uprednostňujú bývanie v podnájme, pretože vlastné bývanie je pre nich vo väčšine prípadov v začiatkoch nereálne, najmä v našom hlavnom meste. Po určitom čase, keď si už našetria zo svojej mzdy nejaké eurá začínajú uvažovať o vlastnom bývaní. Väčšinou si hľadajú menší byt, ktorý by časom vymenili za väčší, pretože v budúcnosti určite nebudú chcieť zostať sami, ale si založia rodinu. V momente, keď si začnú hľadať vlastné bývanie prichádza na rad otázka týkajúca sa nielen financovania bývania ale aj to kde byt zakúpiť.

Hľadať byt v inzerátoch na internete, v novinách, či miestnych periodikách, obrátiť sa na realitnú kanceláriu alebo zakúpiť nehnuteľnosť prostredníctvom developérskej spoločnosti. Bratislavčania určite ako prvé zadajú do internetového vyhľadávača frázu „byty Bratislava“ a hľadajú vhodný byt. Zakúpiť nehnuteľnosť priamo od jej pôvodných majiteľov je samozrejme najvýhodnejšie, pretože nebudete musieť platiť žiadne poplatky za sprostredkovanie. Keďže ale vo väčšine prípadov netušíte od koho nehnuteľnosť kupujete hrozí tu niekoľko rizík, preto treba tento typ kúpy dobre zvážiť. Ľahko sa Vám môže stať, že na nehnuteľnosť bude uvalené bremeno a vtedy nastane prvý problém, alebo sa majitelia nebudú chcieť vysťahovať v dohodnutom čase, zariadenie, ktoré malo zostať súčasťou bytu si budú chcieť vziať so sebou a mnoho ďalších problémov.

Avšak ak sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľnosti prostredníctvom realitnej kancelárie budete musieť zaplatiť o niekoľko euro navyše, ale kúpa prebehne bez obáv, pretože tretia strana berie na seba všetky riziká ako sprostredkovateľ predaja.

Treťou možnosťou ako nehnuteľnosť zakúpiť je kúpa prostredníctvom developérskej spoločnosti. Výhodou kúpy nehnuteľnosti prostredníctvom developéra je komplexnosť služieb, nielenže zabezpečí komplexné realitné služby, ale aj jej financovanie či poistenie nehnuteľnosti, ktorú si prostredníctvom nich zakúpite.

Medzi popredné developérske spoločnosti pôsobiace v Prahe patrí spoločnosť FINEP, ktorá od roku 2006 pôsobí aj na Slovensku, konkrétne v Bratislave, kde v mestskej časti Ružinov realizuje projekt Jégého alej – bytovú výstavbu s množstvom zelene za prijateľné ceny. Na stránke finep.sk si môžete pozrieť virtuálny model projektu, získať bližšie informácie o lokalite, projekte, cenníku jednotlivých bytov na predaj v Bratislave, ako aj fotogalériu, či vzory zmlúv. V prípade, že Vás ponuka zaujala o mali by ste záujem o osobné stretnutie stačí vyplniť jednoduchý online formulár.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.