BUĎTE EKOISTI

0 391

Podľa smernice Európskej únie o energetickej hospodárnosti musia byť od roku 2020 všetky nové budovy postavené s takmer nulovou energetickou spotrebou. Preto pri stavaní modernej stavby treba od začiatku myslieť na mnoho technických aspektov, ktoré budú neskôr určovať kvalitu bývania. Leier Baustoffe SK ponúka 100% ekologický a recyklovateľný stavebný materiál Durisol, ktorý má podľa odborníkov veľa skvelých výhod.

Eko materiál
Eko materiál

Spoločnosť sa celkovo snaží ekologicky myslieť pri výrobe, balení, doprave i logistike a využívať technológie na zníženie odpadu a emisií CO2. Základom tohto stavebného systému sú tvarovky vyrábané z odrezkov mäkkého dreva, ktoré sa už v inom odvetví nedajú ďalej spracovať. Systém tvorí až 90% drevenej štiepky, ktorá sa zušľachtí mineralizáciou, zmieša s cementom, vodou a následne vylisuje do potrebnej formy. Pri výrobnom procese nevzniká žiaden odpad ani škodlivé látky, čím je šetrný voči životnému prostrediu. Vďaka svojmu zloženiu tiež zjednocuje všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sa spájajú v kombinácii dreva s betónom:

  • Mrazuvzdornosť, odolnosť voči škodcom a poveternostným vplyvom.
  • Paropriepustnosť, vďaka ktorej dochádza k difúzií vodných pár a predchádza sa tak zrážaniu vody či tvorbe plesní.
  • Výborná tepelná izolácia, ktorá udrží teplo bez dodatočného vonkajšieho zateplenia a tepelná akumulácia, ktorá vytvára príjemnú klímu počas celého roka.
  • Akustická pohltivosť znižuje hluk v miestnosti a zvuková nepriezvučnosť zabraňuje prenosu zvuku. Vďaka týmto vlastnostiam je systém vhodný aj na výstavbu protihlukových stien popri diaľniciach či obytných zónach.

Tento inovatívny materiál vám vďaka svojej tvarovej i farebnej rozmanitosti zaručuje úplnú slobodu pri stavaní. Tvarovky sú ľahké a manipulácia s nimi veľmi jednoduchá, čo značne urýchľuje celú výstavbu a šetrí čas i peniaze. Stavebný systém Durisol je vo výsledku výborným ekologickým, ale aj ekonomickým riešením pre vaše bývanie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.