Tipy pre modernizáciu exteriéru

0 314

Vertikutácia trávnika a strihanie drevín v okrasnej záhrade sú činnosti, ktoré momentálne teraz zamestnávajú väčšinu záhradkárov. Ak vás ale napadlo trošku si modernizovať exteriér s príchodom nového teplého ročného obdobia, čiže záhradu a terasu, máme pre vás tipy.

Bazén zabudovaný do zeme

Ak vám to rozmery pozemku dovolia, skúste nahradiť nafukovacie bazény práve bazénom vsadeným do zeme. Jedná sa o vyššiu investíciu, komplikovanejšiu údržbu, avšak takéto bazény majú dlhšiu životnosť a okúpete sa v nich viacerí. Dôkladne vyberajte materiálové prevedenie a investujte aj do kvalitnejšieho bazénového lemu. Bazénový lem musí byť pevný, musí odolávať aj vyšším teplotám a zmenám počasia, nesmie sa na ňom šmýkať a musí byť odolný voči špine. Ideálne, ak si dáte vyrobiť bazénový lem z prírodného kameňa, a to na mieru.

Ak vám to finančné možnosti a terén dovolí, skúste si exteriér modernizovať práve novým bazénom s bazénovým lemom na mieru z prírodného kameňa.

Posedenie

Ak si umiestnite na záhradu bazén, odporúčame vám vytvoriť si posedenie kúsok od bazénu. Spevnenú plochu, kde si vytvoríte posedenie, si vydlaždite exteriérovou dlažbou ideálne z prírodného kameňa travertín. Originálny dizajn a neobmedzená životnosť sú jej najdôležitejšími pozitívnymi vlastnosťami. Travertín absorbuje teplo, čo oceníte najmä v lete. Nemusíte sa tak báť chodiť po tejto dlažbe bosými nohami.

Čo sa týka nábytku, oceníte drevené lavice a drevený stôl. Tie sú však náročnejšie na prenášanie. Oceniť oceníte aj moderný terasový nábytok z umelého ratanu. Keďže na tomto posedení budete tráviť čas aj v letných horúčavách, popremýšľajte nad tienením.

Ak si toto posedenie vytvoríte ďalej od rodinného domu, využijete skôr slnečné plachty. Ak bude mať toto posedenie hneď pri dome, odporúčame použiť pergoly, či markízy.

Zdroj obrázka:

Autor: alexandre zveiger / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.