Ako uchovať potraviny v chladničke čo najčerstvejšie?

0 541

V dnešnej dobe žijeme často až príliš rýchlo. Veľakrát sa môže stať, že v nedeľu urobíme veľký nákup potravín, necháme ich v chladničke a kým si stačíme uvedomiť, že dni ubiehajú, už z nej vyhadzujeme len nepoužiteľné zvyšky. Výrobcovia domácich spotrebičov na potreby zákazníkov reagujú a vyvíjajú stále nové technológie, ktoré nám pomáhajú s každodenným uchovávaním potravín. Na aké funkcie ale stojí za to sa zameriavať?

Rozhodne stojí za to hlbšie preskúmať systém IonAir, ktorý tým, že napodobňuje prirodzený proces ionizácie potravín, zaisťuje ideálnu mikroklímu, v ktorej vaše jedlo zostane čerstvé čo najdlhšie. Okrem toho táto funkcia dokáže osviežovať vzduch v chladničke, takže sa nebudete musieť biť s nepríjemným zápachom niektorých obľúbených potravín.

Cirkulácia vzduchu vo vnútri chladničky je veľká téma. Najlepšie sa s ňou vie vysporiadať systém MultiFlow 360°, ktorý využíva 14 ventilačných otvorov, vďaka ktorým je vzduch neustále cirkulovaný a k potravinám sa tak dostane viac kyslíka.

Pri otváraní chladničky často nemyslíme na to, že sú to práve aj otvorené dvierka spotrebiča, ktoré môžu viesť k urýchlenému kazeniu potravín. Firma Gorenje preto prišla s inovatívnym systémom AdaptTech, ktorý je na trhu v súčasnej dobe unikátny. Jedná sa o inteligentného pomocníka, ktorý bude vaše zvyky sledovať celých 7 dní. Počas týchto dní si presne zapamätá, kedy chladničku otvárate najčastejšie a ako dlho to trvá, kým ju opäť zatvoríte. Následne prispôsobí vnútorné prostredie chladničky tak, aby sa jej teplota v kontakte s teplým vonkajším vzduchom nemenila. Potraviny sa tak udržia dokonalo čerstvé.

Posledným samozrejmým pomocníkom pre každého je systém NoFrost Plus. Ten okrem odstraňovania ľadu z mrazničky zaisťuje aj ideálnu vlhkosť prostredia, vďaka ktorej sú potraviny uložené v najlepšej možnej mikroklíme pre to, aby vydržali čerstvé až do spotrebovania.

Firma Gorenje využila jedinečné spojenie všetkých inteligentných systémov, aby vytvorila chladničky, ktoré budú vynikajúcim spoločníkom pre každého, kto chce uchovať potraviny v čo najlepšom stave.

TIP: V súčasnej dobe môžete využiť aj akcie na chladničky s technológiou NoFrost Plus

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.