Začnite úsporne a od základov, pôjde to s modernými tvárnicami

0 1 018

V súčasnej dobe sa musí šetriť na každom jednom kroku, pretože nikto nemá peniaze na rozhadzovanie. Pri výstavbe domov to platí dvojnásobne. Dnes sa volia stavebné materiály, ktoré sú ideálnym riešením do budúcnosti. Jedná sa o špeciálne upravené betónové tvárnice, ktoré predstavujú kompletnú škálu izolačného a zároveň aj murovacieho systému.

Ušetríte až 60 % energie

Základnou surovinou týchto blokov je expandovaný polystyrén, ktorý má v sebe spevňovacie prímesi a iné látky. Tie sa postarajú o dokonalé vlastnosti tohto stavebného materiálu, ktorý si už potom nebude vyžadovať nijaké špeciálne zateplenie. S využitím týchto špeciálnych tvárnic môžete ušetriť až 60 % energií na vykurovanie, bez dodatočnej izolácie.

Plesne nemajú šancu

O životné prostredie strach mať nemusíte, tieto prvky sú k nemu maximálne ohľaduplné, pretože sú chemicky neutrálne a neobsahujú škodlivé látky. Výhodou je aj to, že vaše prostredie bude antialergické a odolné proti plesniam, čo je asi pre každého dôležité.

Jednoducho a rýchlo

Tieto tvárnice poskytuje na trhu niekoľko spoločností, no ich kvalita sa môže odraziť pre niekoho na vyššej cene. Jednotlivé prvky sa vyrábajú tak, aby pri stavbe do seba zapadli ako stavebnica. Vďaka tomu nevznikajú žiadne škáry a tepelné mosty.

Pri stavbe s týmto výhodným materiálom nevzniká ani odpad. Jeho hrúbka je minimálna, čo vás nesmie zmiasť. Izolačný materiál sa o váš komfort a teplo postará naozaj dokonale. Tiež sa s jeho použitím ušetrí priestor, čo znamená, že bude k dispozícii väčšia využiteľná plocha.

Jeden murár a niekoľko pomocníkov

To všetko vám na stavbu postačí, dôležité je, aby ste mali dostatok energie. Hmotnosť týchto tvárnic nie je vďaka ich zloženiu vysoká a dokonca ich aj veľmi ľahko spracujete. Postačí vám aj malý počet robotníkov. Ani na orezávanie netreba špeciálnu frézu, samozrejme, že vám využitie vhodných prostriedkov nemôžeme zakazovať. Zvládnete to ale aj s tavnou rezačkou. Stavba nebude hlučná a ani prašná. Ak sa rozhodnete pre tento typ materiálu, neváhajte si vyhľadať vhodnú stavebnú firmu, ktorá sa na prácu s ním dlhodobo špecializuje.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.