Praktické veci, ktoré by vám v kuchyni nemali chýbať

0 213

Príprava jedál si vyžaduje dostatok priestoru a práve preto je to kuchyňa, ktorej sa pri zariaďovaní venujeme najviac. Niekedy však aj v malom priestore musíme zariadiť kuchyňu, kde budeme mať všetko, čo k vareniu potrebujeme, stále po ruke.

Ak vás ale rekonštrukcia kuchyne nečaká, ale chceli by ste si kuchyňu skrášliť, tak trošku modernizovať, skúste do priestoru zakomponovať tieto veci, ktoré by v kuchyniach nemali chýbať.

Kovanie na nábytok

Životnosť kuchynskej linky je pri výbere správneho materiálu a vhodnej starostlivosti veľmi dlhá. Ak je ale vaša kuchynská linka už staršia, no investovať do novej sa ešte nechystáte, skúste staré ošúchané kovania na nábytok nahradiť modernejšími kovaniami na nábytok. Pri výbere si všímajte nielen farebné prevedenie, ale aj štýl kovania a materiál. Nové kovania na nábytok musia ladiť ku kuchynskej linke a zároveň musia byť z takého materiálu, ktorý je trváci a používaním sa neznehodnocuje. Kovania na nábytok chytáme niekoľkokrát denne a určite by ste nechceli, aby sa vám po pár rokoch vyšúchali.

Nový koberec pred kuchynskú linku

Ak nepoužívate šľapky a v kuchyni máte dlažbu, nový koberec pred kuchynskou linkou určite oceníte. Pri výbere dávajte pozor na to, aby koberec, behúň mal spodnú časť pogumovanú. Koberec alebo behúň musí byť protišmykový. Zároveň vám odporúčame kupovať koberec v tmavších farbách. Nebude vám na ňom vidno škvrny, ktoré sa vám pri varení určite podarí spraviť. Kuchyňa je miesto, kde sa pripravuje jedlo a môžeme počítať s tým, že nám na podlahu, či koberec niečo padne.

Policový papier

Aby ste si zásuvky z vnútornej strany nepoškriabali, používajte policový papier. Odporúčame vyberať umývateľný voskový papier do políc, kuchynských liniek, či regálov. Ak máte nové zásuvkové systémy, pri otváraní a zatváraní sa vám riad v zásuvke premiestňuje z miesta na miesto a preto je lepšie, keď v zásuvke máte policový papier, aby ste si vnútro zásuviek nedoškriabali.

Zdroj obrázka:

Autor: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.