Ako si zariadiť kancelárske priestory?

0 288

Keby pri zariaďovaní kancelárskych priestorov úradovala fantázia, mohli by z nich vzniknúť naozaj veľmi príjemné miesta. Kancelária však neslúži na to, aby ste sa v nej mohli vyvaľovať na svojom obľúbenom kresle. V kancelárii sa pracuje a práve preto by ste mali zapojiť všetky svoje zmysly a orientovať sa len a len na jej zariaďovanie.

Aj vás onedlho čaká zariaďovanie kancelárskych priestoroch? Ak áno, tak si práve od nás vezmite k srdcu zopár rád. Aké rady vám ponúkneme? Na začiatok by sme si však mali uvedomiť, že konečný výsledok bude v podstatnej miere vplývať na fungovanie celej firmy. Preto je veľmi dôležité dať si záležať najmä na výbere kvalitného kancelárskeho nábytku a stoličiek.

Kancelárske stoly

Aké vlastnosti by mal spĺňať kancelársky stôl? V prvom rade by mal byť dobrého materiálu a vhodnej veľkosti. Nie je možné kupovať do malých kancelárskych priestoroch veľký stôl. Zamýšľate sa však nad otázkou, kde ho umiestniť v kancelárii? Všetko záleží od počtu zamestnancov.

Umiestnenie stola

Dbajte na to, aby stôl nebol umiestnený príliš blízko dverí. Ani jeden pracovník v kancelárii by neocenil, keby mu ťahalo na chrbát. Stoly sa snažte umiestniť tak, aby boli zachované komunikačné, pracovné a konferenčné zóny. Zabezpečte, aby sa tieto zóny dodržiavali. Chod vašej kancelárie bude aj vďaka dobrému usporiadaniu napredovať.

Rozmery kancelárskych stolov

Ideálny kancelársky stôl by mal mať rozmery – 140 cm na výšku a 70 cm na šírku. Je dôležité dbať, ale aj na výšku človeka, ktorý bude za kancelárskym stolom sedieť. Ideálna miera stola je ale 69-76 cm.

Kancelárske stoličky

Investícia do kancelárskych stoličiek sa vám jednoznačne oplatí. Zamerajte sa najmä na správne operadlo, ktoré bude šetrné pre vašu chrbticu a panvu. Ďalej sa všimnite, či vami vybraná kancelárska stolička má dostatočné lakťové opierky. Najlepšie budú výškovo prestaviteľné lakťové opierky. Budete si ich môcť nastaviť podľa potreby – podľa vašej výšky. Okrem nastaviteľných lakťových opierok sa zamerajte aj na koliečka. Aké koliečka. Zamerajte sa na to, aby vaša kancelárska stolička bola na koliečka.

Kupovať zariadenie do kancelárii v kamenných obchodoch alebo investovať čas a hľadať na internete?

Investovať čas na hľadanie na internete sa vám určite oplatí. Načo zbytočne strácať čas behaním po nábytkárskych obchodoch, keď aj na internete máte možnosť nájsť bohatú ponuku kancelárskeho zariadenia? Dáme vám tip na jeden eshop, ktorý ponúka široký kvalitný sortiment. Za pozretie vám určite stojí. Tento eshop nájdete na webovej stránke easy-interier.sk.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.