Ako skrášliť izbu za pár eur

0 604

Osvieženie alebo skrášlenie izby nie je žiadnou lacnou zábavkou. Hlavne, keď sa pozriete na rôzne obchody s dizajnérskymi kúskami či vintage nábytkom a dekoráciou. Často sa môže stať, že za vázu, do ktorej ste sa zamilovali, budú od vás chcieť aj viac ako 100 €. A je už len na vás, či ste ochotný toľkoto zaplatiť, alebo by ste sa radšej poobzerali po niečom lacnejšom. Ak máte radšej veľa krásy za málo peňazí, inšpirujte sa týmito radami, ktoré dodajú vašej izbe nový svieži vzhľad.

shutterstock_174889973

Vymaľujte

Že nič nové pod slnkom? Možno, ale toto je zrejme najväčšia omladzovacia a osviežovacia kúra, ktorú môžete svojej izbe dopriať za pár desiatok eur. A nemusíte ostať iba pri klasickom vymaľovaní všetkých štyroch stien rovnakou farbou. Skúste experimentovať – dve steny biele a zvyšné podľa svojho vkusu. Tiež sa môžete pohrať so stropom, na ktorý namaľujete zaujímavé geometrické tvary, ktoré dajú izbe úplne nový vzhľad.

Vyskúšajte bazár či blší trh

Nie každý dokáže oceniť krásu starožitností alebo starší kúskov, a preto aj tie najkrajšie môžu skončiť ako nechcené niekde na blšom trhu či v bazáre. A preto by ste mali nastúpiť do akcie vy, zahrať sa na pátrača, ktorý za pár eur objaví skutočne skvostné kúsky. Lebo to, do čoho sa vy zamilujete na prvý pohľad, môže prísť niekomu škaredé a je rád, keď sa toho zbaví.

Pohrajte sa s nábytkom

Ak vás namaľovanie stojí len pár desiatok eur a má obrovský efekt, premiestnenie nábytku vás nestojí vôbec nič. A možno má ešte väčší efekt na to, aby izba vyzerala sviežo vynovená. Stačí presunúť toto kreslo tam, gauč bližšie ku dverám, dať preč ten starý obraz, jedálenský stôl dať ku stene, vyhodiť tie otrasné figúrky slonov a zrazu máte úplne nový priestor. Nebojte sa to skúsiť.

Vytvorte vlastné dielo

Koľkokrát ste videli strašne drahý obraz, o k
orom ste si povedali, že by ste ho zvládli namaľovať aj vy? Konečne máte príležitosť, zoberte štetec do ruky a namaľujte si obraz, ktorý sa dokonale bude hodiť do vašej izby. Alebo ušite obrus či vyrobte poličku na knihy, jednoducho urobte čokoľvek vlastné.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.