Ako si vybrať správny matrac?

0 842

Existuje veľa firiem, ktoré sa rozhodli vyrábať a predávať rôzne druhy matracov. Vybrať si z tak veľkej ponuky správny matrac môže byť pre vás ťažké. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponuke a nájsť si ten správny matrac pre seba a svojich blízkych.

Čo je potrebné zohľadňovať pri výbere matraca?

Pri výbere nových matracov by sme mali zohľadňovať tieto faktory: vek, výšku, váhu, zdravotné problémy (bolesť krížov, nadmerné potenie, alergie), ale aj spánkové návyky. To, či zaspávate na boku, na bruchu, alebo na chrbáte je tiež veľmi dôležité zohľadňovať pri výbere matraca.

Všetky zvyky a potreby je potrebné oznámiť predajcovi, ktorý vám na základe týchto informácií odporučí konkrétny typ matraca. Výber nového matraca zbytočne neunáhlite a doprajte si dostatok času na odskúšanie viacerých typov matracov, z ktorých si vyberiete ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Medzi najznámejšie typy matracov radíme tieto matrace – taštičkové, penové, latexové a pružinové.

Pri výbere nových matracov si všímajte aj tvrdosť, nosnosť a materiálové zloženie matracov.

Ako vyberať rozmery matracov?

Rozmery matracov je potrebné prispôsobovať veľkosti postele, ale najmä výške osoby, ktorá bude spávať na matraci. Dĺžka matraca by mala byť minimálne o 20 cm väčšia ako je výška človeka. Šírka sa odporúča aspoň 90 cm pre jednolôžko, pre dvojlôžko 160 cm. V súčasnosti sú ale veľmi obľúbené aj matrace 180×200 cm.

Okrem dĺžky a šírky matracov zohľadňujte aj výšku matracov. Optimálna výška matracov sa pohybuje v rozmedzí 18-20 cm, minimálna by však mala byť 12 cm. 

Ako si vybrať dobrého predajcu matracov?

Dobrý predajca by vás nemal ohurovať extrémne nízkymi cenami, mal by si dať záležať v prvom rade na kvalitu. Pri výrobe by mal používať kvalitné európske materiály, ktoré bude môcť zdokladovať certifikátmi. Dobrý predajca matracov by vám mal v prípade potreby vyrobiť nadštandardný rozmer matracov. Jeho cieľom by mala byť predovšetkým spokojnosť zákazníkov.

Dobrým predajcom matracov je aj spoločnosť VEGAS Group s.r.o. Ich ponuku si môžete pozrieť na web stránke matrace-vegas.sk.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.