Ako si vybrať skriňu?

0 290

Skrine, miesto, kde ukrývame naše tajomstvá, oblečenie, haraburdy, ktoré nemám kde dať, spomienky či topánky. Univerzálny pomocník, bez ktorého by sme si dnes už domácnosť nedokázali predstaviť. A keď áno, vyzerala by veľmi desivo. Ako si však vybrať tú správnu skriňu, tak aby vo vašom príbytku nepôsobila ako päsť Mika Tysona na oko? V týchto riadkoch sa to dozviete.

Vyberte si správny materiál

Najčastejšie používané materiály sú drevo a laminát. Aké sú výhody dreva? Elegantné, prírodné a útulné, také je drevo. Drevené skrine sú tiež také, navyše vydržia dlho, sú pevné, cítite z nich poctivú robotu a voňajú. Nevýhodou je, že si musíte priplatiť, ale priplatiť si za kvalitu je rozumné. Laminát je lacnejší, môžete si vyberať z farieb či vzorov od výmyslu sveta a navyše sa oň prakticky nemusíte starať – stačí ho pretrieť vlhkou handričkou a je ako nový. Nevýhodou je, že nepôsobí tak elegantne a útulné ako drevo.

Rozmery skrine

Rozmery, ktoré by vás najviac mali zaujímať je hĺbka a výška. Dĺžka skrine potom záleží od priestoru, kde ju chcete umiestniť. No hĺbka a výška rozhodujú o tom, čo v nej môžete skladovať. Ideálna hĺbka skrine na oblečenie je približne 60 – 70 cm. Musíte vedieť dopredu, čo v nej chcete skladovať. Chcete tam mať aj zimné kabáty? Potom by mala byť vysoká aspoň 150 cm, nech sa tam kabáty nekrčia. Samozrejme, že predtým, ako skriňu kúpite, musíte zmerať vybraný priestor, či sa tam skriňa vôbec zmestí.

Vyklápacie či posuvné dvere?

Odpoveď na túto otázku záleží hlavne od veľkosti vášho priestoru, ktorý máte k dispozícii. Máte malý byt? Rozhodne vyberajte skrine s posuvnými dverami, ktoré vám dokážu ušetriť značný priestor. Výhodou je, že dvere môžete používať aj ako zrkadlo, navyše sa nemusíte obávať toho, že sa vám pokazia pánty. Keď máte veľa priestoru a máte radšej klasiku, kúpte si skriňu s vyklápacími dverami.

Usporiadanie skrine

Chcete skriňu používať iba na oblečenie? Mala by mať kombináciu poličiek a tyče na ramienka. Na pokiaľ chcete skriňu používať ako odkladací priestor na všetko možné, je lepšie vybrať si poličky v kombinácii so zásuvkami. Zásuvky však využijete aj v skrini na oblečenie – na odkladanie ponožiek či spodnej bielizne. Odteraz už nákup skrine nebude pre vás utrpením, už viete, na ktoré parametre sa máte zamerať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.