Práca z domu? Buďte efektívny

0 272

Aký máte názor na prácu z domu? Robíte niekedy z pohodlia domova alebo využívajú tento benefit vaši zamestnanci? V prípade, že nie, mali by ste o tom porozmýšľať. Pretože výskumy odhalili, že práca z domu má na zamestnancov pozitívny vplyv. Samozrejme, prináša aj určité negatíva – môže sa nám miešať osobný a pracovný život, nevidíme svojim kolegov, ako pracujú a nemáme motiváciu pracovať aj my alebo zablúdime na sociálne siete. Ako si urobiť domáci pracovný kútik tak, aby ste boli efektívny?

shutterstock_77997193

Postavte hranicu
Urobte si aj fyzickú aj psychickú hranicu medzi svojim pracovným kútikom a zvyškom príbytku. Najlepšie by bolo, keby ste mali vyčlenenú izbu na svoju pracovňu, no nie každý má túto možnosť. Určte si doma pravidlá, vďaka ktorým vás nikto nebude vyrušovať, keď budete pracovať. Vyjasnite si to sami so sebou, že keď si sadnete za pracovný stôl, idete pracovať. Toto sú prvé kroky, ktoré vedú k efektívnej práci z domova.

Myslite na svetlo
Pri práci je veľmi dôležité svetlo, vďaka nemu sa môžete lepšie sústrediť. Preto si vyberte pre svoj pracovný kútik dobre osvetlené miesto, najlepšie niekde pri okne. Síce môžete nahradiť prirodzené svetlo umelým, ale oči ten rozdiel cítia. Keď sa zotmie, vždy si zasvieťte lampu, aby ste si zbytočne nenamáhali oči.

Organizácia a poriadok
Ako sa hovorí – neporiadok na stole, neporiadok v práci. Dajte si záležať na tom, aby ste mali všetko na svojom mieste, usporiadané, roztriedené, aby ste nemuseli zbytočne strácať čas a nervy tým, že budete hľadať dôležité podklady v hŕbe papierov.

Farby sú dôležité
Farby vás pri práci stimulujú, ovplyvňujú a niekedy aj inšpirujú. Preto je dôležité vybrať si tie správne. Ako na to? Záleží od toho, či potrebujete kreatívne prostredie alebo sa potrebujete sústrediť. Pre kreatívnu prácu si môžete dopriať pestrú paletu farieb – žltá, oranžová či zelená. Farby, ktoré rozvíria vaše myšlienky a nápady. Potrebujete sa sústrediť? Vyberajte farby neutrálne – sivá, biela, bežová.

Pokiaľ sa budete riadiť týmito tipmi, vaša práca z domu bude efektívna a nikdy si nebudete sťažovať, že ste doma stihli urobiť menej ako v práci.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.