Ako si vybrať kvety podľa znamenia

0 1 388

Ak neviete, aké kvety vám v interiéri alebo na záhrade spríjemnia vaše bývanie, mali by ste spozornieť. Pomôcť vám môže aj univerzálny kvetinový horoskop, vďaka ktorému bude každý jeden deň v prítomnosti krásnych kvetov pre vás krajším. Poradiť vám s výberom vhodnej rastliny alebo kvetu dokážu predsa aj hviezdy.

Hovorí sa, že rastliny môžu ovplyvniť naše okolie, fyzickú aj psychickú pohodu. Preto je pri výbere nového kvetu vhodné vopred zistiť, či je pre vás ideálny alebo nie. Možno tak predídete tomu, že vám nová rastlinka v kvetináči hneď po niekoľkých dňoch nezvädne.

Baran – Nechtík lekársky

Baran je ohnivé znamenie, takže rastliny, ktoré sú pre neho akýmsi talizmanom, sa vyznačujú jasnými farbami. Častejšie sa jedná o kultúry s červenými, vínovými, jasne ružovými alebo oranžovými kvetmi. Preto je „Mesiačik“ horiaci na kvetinovom záhone presne to, čo Baran potrebuje. Tieto rastliny prinášajú krásnu farbu, no dokážu si poradiť aj s množstvom ochorení. Len obyčajný čaj z nechtíka lekárskeho je plný lykopénu, ktorý sa používa pri liečbe prostaty a rakoviny hrubého čreva a kože.

Býk – Astra

Na kvetinovej záhrade Býkov by kvety mali rásť na silných nízkych stopkách. Pretože hlavnými silnými stránkami predstaviteľov tohto znamenia sú praktickosť, odhodlanie, trpezlivosť a vytrvalosť. Všetko vlastnosti, ktoré symbolizuje aj samotný kvet astry. Navyše je celkom životaschopná a kvitne, aj keď už leto stráca svoju silu.

Blíženci – Narcis

Blíženci sú vzdušným znamením, preto sú pre nich vhodné ľahké, svieže a objemné rastliny alebo kvety. Ale najlepšie odrážajú podstatu tohto znamenia roztomilé a jemné narcisy. Energickí, ale zraniteľní Blíženci musia tieto kvety vo svojej záhrade mať. Sú odrazom mladosti, ľahkosti, symbolom rytierstva, nového začiatku a večného života.

Mimochodom, vedeli ste, že ak darujete jeden narcis, môže to znamenať nešťastie a kytička z viacerých narcisov naopak znamená radosť a šťastie?!“

Rak – Georgína

Je kvet, ktorý miluje vlhkosť. Kvitne na konci jesene a začiatkom zimy až do prvých mrazov. Pri pohľade na tieto kvety si môžu Raky dovoliť trochu snívať a fantazírovať. Mimochodom, nezabudnite, že príliš sentimentálnym predstaviteľom tohto znamenia sa odporúča začať s ružovými kvetmi, pretože vytvárajú pokojnú atmosféru.

Lev – Gloriosa

Zmyselné a vášnivé Levy potrebujú rastliny, ktoré súčasne zdôrazňujú ich individualitu a priťahujú pozornosť. V takom prípade je vhodná nevšedne krásna gloriosa. Jej kvety sú ako malé plamienky „ohňa“, vďaka ktorým je rastlina kráľovnou medzi kvetmi viniča. Berte však na vedomie, že gloriosa je termofilná, preto je lepšie ju pestovať v interiéri. Rovnako vhodná je v našich podmienkach rastúca slnečnica.

Panna – Levanduľa

Každý vie o pokojnej a dokonalej vytrvalosti ľudí narodených v znamení Panny. Ak sa pozriete na levanduľu, zistíte, že im v tomto smere vyhovuje najviac. Klasický a sofistikovaný kvet, ktorý nie je na pestovanie tak jednoduchý. Kvetináč plný levandule alebo malý záhon na záhrade dodajú životu pokojnej Panny potrebné farby a vône.

Váhy – Pivonky

Všetky Váhy by mali vedieť, že najlepšími kvetmi pre ich romantické povahy sú pivonky. Veď čo by mohlo byť krajšie ako kytica pivoniek vo váze na stole? Nezabudnite si preto na jar zasadiť do záhrady aspoň jeden z týchto nádherných kvetov a užívajte si svoj vnútorný romantický zážitok z ich krásy naplno.

Pivonky symbolizujú šťastné manželstvo, prosperitu a dobré zdravie, takže o dôvod viac, prečo si nimi vyzdobiť svoje najbližšie okolie.

Škorpión – Lycoris

Rastliny vhodné pre Škorpiónov by mali byť veľmi nezvyčajné, ale zároveň atraktívne. Je dobré, ak majú jasnú arómu. Lycoris je exotická rastlina pôvodom z Ázie, ktorá sa podobá na ľalie. V skutočnosti je však oveľa prepracovanejšia a má záhadné tvary. Je rovnako zložitá ako predstavitelia tohto znamenia.

Strelec – Penstemon

Strelec z veľkej časti miluje rôzne kvety, nezáleží preto na tom, či rastú na kvetinovom záhone, v kvetináči alebo stoja v kytici na stole. Strelec je inteligentný a fyzicky vyspelý, preto je preň vhodný Penstemon. Ide o veľký vysoký kvet, ktorý bude určite viditeľný na každom kvetinovom záhone. Osobnosť strelcov však dobre vystihuje aj karafiát.

Kozorožec – Bougainvillea

Kvety kozorožca sa vyznačujú rôznymi líniami a tvarmi. Toto znamenie potrebuje niečo veľkolepé a ambiciózne, napríklad popínavé rastliny. Bognevilea má veľký potenciál rastu a vďaka bohatým kvetom dokáže vo vašom prostredí navodiť stredomorskú atmosféru. Z našich typických kvetiniek by sa mu hodila aj africká fialka.

Vodnár – Ľalia

Rastliny a kvety Vodnárov symbolizujú všetko nezvyčajné, originálne a nové. Okrem toho sa musia vedieť prispôsobiť akýmkoľvek podmienkam. A práve ľalia je dobre známa svojou schopnosťou prežiť bez toho, aby stratila svoj dekoratívny charakter.

Je to kvet čistoty a krásy, ktorú Vodnári milujú. Ich intelekt a intuíciu však veľmi dobre charakterizuje aj nádherná orchidea.

Ryby – Cínia

Bohatý vnútorný svet, skúsenosti a múdrosť ľudí v znamení Rýb dokážu najlepšie vyjadriť iba Cínie. Zasaďte si tieto krásne a sofistikované kvety vo vašej záhrade a dodajú vám pokoj a harmóniu. Rovnako, ako to dokážu ľudia narodení v tomto znamení. Pochopiť nielen seba, ale aj druhých. Veľkolepé gestá sú im však cudzie, preto ocenia kvety, ktoré sú známe svojou jemnosťou.

Ako vidíte, každé znamenie má svoju obľúbenú vlastnú rastlinku alebo kvet. To však neznamená, že by ste si vo svojom interiéri alebo okolí nemohli urobiť radosť aj niečím iným. Krása má predsa veľa podôb.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.