Ako si vybrať deflektory do auta?

0 911

Deflektory patria medzi najpopulárnejšie autodoplnky, ktoré si môžete do svojho štvorkolesového miláčika zaobstarať. Ako a podľa čoho ich vyberať?

Protiprievanové clony, slangovo deflektory patria medzi autodoplnky, ktorých činnosť si nevie vynachváliť veľké množstvo vodičov.

Práve tento kus plastovej ochrannej clony totiž dokáže chrániť interiér vášho auta v nepriaznivom počasí. Vďaka deflektorom je tak možné mať otvorené okno aj počas jazdy bez toho, aby vás vonkajšie vplyvy otravovali.

Vyberajte deflektor podľa značky auta

Základným faktorom, na ktorý sa je potrebné sústrediť pri výbere deflektora, je samotná značka vášho auta.

Tak ako pri pukliciach, kedy napríklad puklice Volkswagen pasujú len dané koncernové vozidlá, tak to isté platí aj pri tomto druhu doplnku.

Kupujete predné alebo zadné deflektory?

Ďalšou vecou, nad ktorou sa je potrebné zamyslieť, je otázka či potrebujete do svojho auta len predné alebo aj zadné deflektory.

Tieto protiprievanové clony sa totiž líšia svojimi rozmermi a je tak pochopiteľné, že tie ktoré sú určené na predné dvere vám na zadné sedieť nebudú.

Materiál

V neposlednom rade je dôležitým faktorom pri výbere deflektorov aj samotný materiál, z ktorého sú vyrobené.

Vo väčšine prípadov sa stretnete s plastovými deflektormi, no aj pri nich je dôležité zaujímať sa a skúsiť tvrdosť výrobného plastu.

Sú deflektory skutočne pre mňa?

Aj napriek tomu, že tento čoraz populárnejší autodoplnok má vo svojom aute nainštalovaných čoraz viac vodičov, stále sa nájdu takí, ktorí o jeho využití pochybujú.

Ak patríte medzi nich, tak vám odporúčame si zo začiatku deflektory nainštalovať len na predné dvere a skúsiť s nimi jazdiť niekoľko stoviek kilometrov.

Sme presvedčení, že po čase na ich čaro prídete a stanú sa pevnou súčasťou vášho auta a aj tých budúcich.

Zdroj obrázku: teh_z1b / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.