Ubytovanie Vyhne: Príďte si užiť vodný raj v Štiavnických vrchoch

0 1 572

Vodný raj Vyhne dnes láka veľké množstvo turistov nielen zo Slovenska. Máte sa kde ubytovať? Nájdite si vhodné ubytovanie.

Vyhne boli kúpeľmi známymi už v 14. storočí. Avšak zašlú krásu im vrátila až aktuálna modernizácia z veľkej časti z príspevkov Európskej únie. Za 180 miliónov bol vybudovaný Vodný raj Vyhne. Moderné relaxačno-športové centrum ponúka exteriérový aj interiérový bazén, ktoré sú vzájomne prepojené. K tomu wellness centrum s masážami, soláriom, saunou, infrasaunou, hydromasážnymi vaňami aj s jakuzzi. Nechýbajú športové atrakcie, ako je bowling a squash.

TIP: Pozrite sa na chaty Vyhne a nájdite si atraktívne ubytovanie v tejto malebnej obci s vodným rajom.

Príďte si zaplávať do Vyhní

Atraktívne teplá voda poteší aj zimomravých. Detský a oddychový bazén má 30 až 32 °C, výplavový, ktorý spája vnútorný a vonkajší bazén dokonca 36 °C. Ostatné bazény majú 29 až 30 °C. Bazény majú tobogan aj ďalšie vodné atrakcie.

Kde nájdete Vyhne?

Vyhne sú obec v južnej časti Štiavnických vrchov. Nachádza sa v strednom Pohroní vo Vyhnianskej doline. Obec sa vyskytuje v zmienkach týkajúcich sa slovenského kúpeľníctva, ale taktiež baníctva. Je spojená tiež s najstarším pivovarom na Slovensku. V roku 1473 tu vznikol pivovar, ktorého nasledovníkom je dnes pivovar Steiger. Obec patrí do Banskobystrického kraja (okres Žiar nad Hronom).

Nenechajte si ujsť krásnu prírodu

Ubytovanie Vyhne vám umožní zažiť aj ďalšie krásy obce a jej okolia. Obec je známa taktiež zaujímavým prírodným úkazom, ktorý sa týči priamo nad obcou a je súčasťou vrchu Kamenná. Na jeho úpätí sa nachádza prírodná rezervácia Kamenné more. Ide o najväčšie kamenné more v sopečnej časti Karpát a jedná sa o jedno z najstarších chránených území na Slovensku. Zaujímavou pamiatkou je tiež Vyhniansky travertín. Ide o travertínovú kopu tvoriacu 3,5 metrový vodopád s vodou vytekajúcou z bývalej štôlne, ktorá tu v minulosti bola vytvorená.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.