Ako si vyberať novú nehnuteľnosť?

0 879

Podmienky na získanie hypotéky sa menia a viacerí mladí ľudia nesúhlasili so zrušením hypotéky pre mladých. Ak uvažujete nad zaobstaraním si novej nehnuteľnosti, výber by ste nemali unáhliť. Je potrebné analyzovať aktuálnu ponuku, poradiť sa so svojimi príbuznými a hlavne nájsť si dobrého realitného makléra, ktorý vám pomôže vybaviť všetky potrebné dokumenty k získaniu danej nehnuteľnosti.

Ako si teda vyberať novú nehnuteľnosť?

Pozrite si ponuku realitných kancelárií z vášho mesta

Najskôr si spravte prieskum medzi realitnými kanceláriami vo vašom meste. Môže sa stať, že ak hľadáte dobré reality v Nových Zámkoch, natrafíte aj na ponuku nehnuteľností, ktoré ponúkajú realitné kancelárie s iných, okolitých miest. Odporúčame vám radšej sústrediť sa na miestne realitné kancelárie. Ak poznáte niekoho, kto len prednedávnom kupoval nehnuteľnosť, možno vám nejakú realitnú kanceláriu aj poradí. Ak aj nie, aspoň vám poradia, ktorým sa vyhýbať.

Spolupracujte len s takými realitnými kanceláriami, v ktorých pracujú príjemní realitní makléri.

Pri kúpe novej nehnuteľnosti je dôležitá aj spolupráca s realitným maklérom. Realitný maklér by vám mal vypísať všetky potrebné dokumenty a umožniť vám obhliadku nehnuteľnosti, o ktorú ste prejavili záujem. Povinnosťou realitného makléra je zdokumentovanie a reálne vyobrazenie predávanej nehnuteľnosti. Vďaka fotografiám zverejnených na známych realitných portáloch a web stránkach realitných kancelárií si budú klienti vyberať ponuky, ktoré ich zaujmú.

Čiastočná alebo úplná rekonštrukcia?

Pri výbere nehnuteľnosti si ujasnite, či uprednostníte staršiu nehnuteľnosť, v ktorej bola realizovaná čiastočná rekonštrukcia, alebo chcete nehnuteľnosť, ktorá je kompletne prerobená. Aj keď väčšinu klientov lákajú nové a kompletne prerobené nehnuteľnosti, aj tie staršie neprerobené majú veľký potenciál. Nové a kompletne rekonštruované nehnuteľnosti majú ceny premrštené. Navyše staršiu nehnuteľnosť si môžete prerobiť podľa seba.

Ak si chcete vybrať dobrú nehnuteľnosť, dôkladne si premyslite, akú nehnuteľnosť uprednostníte.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.