Ako zistíte, či sedačka, ktorú ste si vybrali, je kvalitná?

0 758

Kúpa sedacej súpravy patrí k finančne náročným investíciam a práve z tohto dôvodu by sme si mali dopriať viac času na výber tej správnej. Kvalitné sedacie súpravy však nenájdeme len v zahraničných komerčne známych nábytkárskych domoch.

Ako ale zistíte, či sedačka, ktorú ste si vybrali, je kvalitná?

Veľa vám napovedia poťahové látky

Kvalitu sedacej súpravy dokážete na prvý pohľad rozpoznať podľa poťahových látok. Koženka je síce cenovo dostupný materiál, ale ak chcete, aby sedacia súprava zvládala aj „útoky“ domácich zvierat a malých detí, tak vám ju neodporúčame.

Kvalitnými a cenovo prijateľnými materiálmi sú žinilka, mikroplyš, mikrovlákno, ale aj žakar. Kvalitným materiálom je samozrejme aj koža. Tá však málokomu vyhovuje, pretože v zime chladí a v lete sa na nás lepí.

Metóda Martindale

Ak chcete kvalitné sedačky, kupujte si výhradne také sedacie súpravy, ktoré majú odolné poťahové látky. Zistite si predovšetkým oteruvzdornosť materiálov. Jedná sa o najznámejšiu a najvyužívanejšiu metódu testovania textílií proti oderu. Touto metódou dokážete zistiť, ako dlho dokáž látka odolávať vyšúchaniu, lesklým miestam, ale dokáže odhaliť aj to, aké pevné sú jednotlivé vlákná, z ktorých je daná poťahová látka utkaná. Výsledkom testu je vlastne priemerný počet otáčok, pri ktorých došlo k poškodeniu danej vzorky.

Metódou Martindale dokážete odhaliť nielen oteruvzdornosť látky, ale dokážete aj vyhodnotiť žmolkovanie poťahovej látky.

Kvalitná výplň

Ak chcete kvalitnú sedaciu súpravu, pýtajte sa na hodnoty Martindale. Sám výrobca vám poradí, ktorý poťahový materiál uprednostniť.

Kvalitu sedacej súpravy ovplyvňuje aj výplň. Ak chcete kvalitnú sedaciu súpravu, odporúčame vám uprednostňovať sedačky s kvalitným molitanom. Ak sa vám neskôr molitan vysedí, stačí si objednať potrebné rozmery a v skúsenom čalúnnictve vám sedačku bez problémov prečalúnia. Stačí si nájsť dobrý obchod, kde majú v ponuke aj molitan metráž.

Dúfame, že vám tieto praktické rady pomôžu vybrať kvalitnú sedaciu súpravu, s ktorou budete spokojní a bude vám robiť radosť niekoľko rokov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.