Ako oživiť aj ten najfádnejší kúsok priestoru? Správna tapeta dokáže čarovať!

0 302

Hľadáte vhodný spôsob ako oživiť miestnosť bez toho, aby ste potrebovali radikálnu prestavbu alebo robili podobný zásah? Vyskúšajte moderné tapety na stenu, ktoré dnes nájdete v skutočne rozličnom a zaujímavom prevedení. Pre celkovú atmosféru a vzhľad miestnosti je farba steny dôležitá. Navyše ak zvolíte ten správny vzor, z celkom obyčajnej miestnosti môžete vyčarovať zaujímavý a atraktívny priestor.

Nadčasový kúsok, ktorý nestarne

Možno si tapety pamätáte ešte z doby, keď ste boli deti. Doba pokročila a dnes sú tapety vyrábané z prvotriednych materiálov, ktorých lepenie, ale aj údržba, je oveľa jednoduchšia a zároveň praktickejšia ako kedysi. Dnešná ponuka tapiet je rozsiahla a vy si môžete vybrať z rôznych druhov materiálu, od vliesových až po exkluzívne hodvábne tapety.

Niektorí ľudia majú voči aplikácií tapiet predsudky. Niekedy aj z obáv, že tapeta by v miestnosti vyzerala príliš rušivo alebo výrazne. Tomu sa ale môžete vyhnúť. Stačí, ak si vyberiete takú, ktorá miestnosť zvýrazní, alebo naopak trochu zjemní jej atmosféru.

Ak teda chcete tapetu aplikovať napríklad do vašej obývačky, ktorá je príliš malá a nevýrazná, skúste si vybrať takú, ktorá priestor otvorí. Najvhodnejšou bude tapeta s výrazným vzorom, ktorú môžete aplikovať na celú, alebo len istú časť steny. Naopak, ak je miestnosť príliš zaprataná, vyberte si tapetu jemnejších odtieňov, ktorá bude pôsobiť esteticky a zároveň ladne. Ak si neviete poradiť sami, skúsení predajcovia vám pri tom určite radi pomôžu. 

Niektoré interiérové štúdia, ako napríklad aj interiérové štúdium Ambiente, dokonca ponúkajú služby profesionálneho dizajnéra, ktorý vám pri výbere správnej tapety pomôže.

Niečo pre detské oči

Ľudia si čoraz viac obľubujú tapety do detských izieb. Tie dokážu detskú izbičku doslova nádherné prežiariť a pôsobia veľmi hravo, čo je pri zdravom vývine každého dieťaťa nepochybne dôležité. Tieto tapety dnes môžete nájsť v rôznych detských motívoch, ktoré potešia nejedného malého nadšenca.

Skúste siahnuť namiesto klasickej maľby na stenu po zaujímavej tapete. Okrem tradičných tapiet dnes na trhu nájdete aj také, ktorých povrchová textúra a vonkajší efekt sú skutočne výnimočné. Urobte radosť nielen sebe, ale aj vašim najmenším, takouto malou zmenou, ktorá poteší. Poobzerajte sa po aktuálnej ponuke tapiet na stenu a vyberte si takú, ktorá vás najviac zaujme.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.