Základné typy poštových schránok a ich výhody

0 352

Samozrejme existujú oveľa dôležitejšie veci, o ktorých sa rozhodujete pri vonkajšom vzhľade a vybavení domu a záhrady. Detaily ako je poštová schránka sú už čerešničkou na torte po útrapách, ktoré sprevádzajú stavbu alebo rekonštrukciu budovy. V detailoch je však čaro a osobné kúzlo, preto by nemali byť podceňované.

Poštová schránka na dome alebo plote?

V minulosti boli rôzne trendy v oplotení pozemku. Buď sa vpredu nenachádzala žiadna brána a vstup na dvor bol priamy, alebo bola záhrada oplotená. Istý čas sa oplotenie pozemku riešilo okrasnými drevinami vo forme živých plotov. V týchto prípadoch je jediná možnosť upevniť poštovú schránku na vonkajšiu fasádu domu. Mnoho pozemkov je dodnes takto riešených, ale postupne ustupujú väčším, hlavne betónovým oploteniam. Tu sa umiestnenie poštovej schránky rieši inak. Buď sa klasický model schránky namontuje na plot podobne ako na dom, alebo sa urobí v plote diera s tým, že sa do nej vsadí obojstranná schránka. Takým spôsobom nevstupujú neželaní návštevníci do dvora a naopak, vy sa k svojej pošte ľahko dostanete bez toho, aby ste z neho vychádzali. Preto je dobré o umiestnení schránky premýšľať vopred. Keď sa už postaví plot, je neskoro meniť jeho riešenie len pre takú drobnosť, akou je umiestnenie poštovej schránky.

Moderný dizajn poštových schránok

Praktické schránky sú dnes vyhotovované tak, aby do nich nepršalo, nesnežilo a ani nevtekala voda z topiaceho sa snehu. Otvor uprednostňujte čo najširší, nech sa dovnútra zmestia aj veľké obálky. Investovať do väčšej schránky sa tu oplatí, pretože ak sa vaša pošta dovnútra nezmestí, ostane jej časť prečnievať vonku a tam nie je chránená pred extrémnym počasím a môže sa znehodnotiť. Obojstranné schránky majú vhadzovanie a vyberanie počty na opačných stranách. Výrobcovia moderných poštových schránok zo spoločnosti Azeta v Bratislave hovoria, že sa hodia najmä do plotov z lámaného betónu.

Trendy vo vzhľade schránok na poštu sú hlavne oceľové materiály i odtiene. Neutrálne farby sú vhodné hlavne preto, že si poradia s nepriaznivým počasím a čo najdlhšie odolávajú vplyvom vonkajšieho prostredia, ktorým sú dennodenne vystavované. Poštová schránka tak dlhšie pôsobí ako nová.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.