Ako vybrať novú chladničku

0 920

Stojíte v strede kuchyne a zamyslene pozeráte na svoju niekoľkoročnú chladničku, ktorá pomaly dožíva. A stále váhate. Nastal už ten správny čas na jej výmenu? V duchu si nahovárate, že by mohla ešte nejaký ten rôčik vydržať a kúpu novej stále odkladáte. No jedného dňa to príde. Chladnička Vám prestane fungovať a Vy ste nútení kúpiť si rýchlo novú. Ako ale vybrať takú, ktorá by bola do Vášho domova najvhodnejšia?

Keďže ide pri kúpe novej chladničky o dlhodobú a pomerne vysokú investíciu, jej výber rozhodne nepodceňujte. Ak nemáte doma samostatný mraziak, tak je samozrejme voľbou číslo jedna chladnička s mraziakom. Treba sa rozhodnúť, či budete mať chladničku voľne položenú, alebo si vyberiete vstavanú. Všetko závisí od priestorovej dispozície Vašej kuchyne. Ak chcete mať chladničku zakomponovanú do kuchynskej linky, tak si musíte zvoliť vstavanú.

Dôležité pri jej výbere je pozorne si prečítať základné parametre uvedené na štítku. Kľúčovým ukazovateľom je určite spotreba. Pretože chladnička býva spustená prakticky nepretržite, mali by ste si v prvom rade spočítať náklady na jej prevádzku. Informácie o jej spotrebe nájdete v údajoch od výrobcu. Všimnite si označenie chladničiek do energetických tried. Uprednostníte chladničky triedy A a vyššie. Tie modely, ktoré sú označené symbolom A+ alebo A++ majú až o 25 percent nižšiu spotrebu ako tradičné A.

Nezabúdajte ani na jej farebné prevedenie, aby Vám ladila s vybavením kuchyne. Hlavne pokiaľ bude voľne položená a nebude zabudovaná v kuchynskej linke.

Pri výbere vhodnej chladničky si všímajte aj jej vnútorné vybavenie a ergonómiu. Veľmi zaujímavou a určite praktickou funkciou moderných chladničiek, ktorú určite oceníte, je zabudovaný beznámrazový systém chladenia, tzv. No Frost systém. Chladnička si sama kontroluje a riadi vytváranie a rozpúšťanie námrazy. Najvyššie modely sú naviac vybavené aj LCD displejov a TV tunerom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.