Aby váš psík aj mačička boli v bezpečí

0 232

Ak si aj váš domáci miláčik občas obuje túlavé topánky a na pár dní zmizne, určite poznáte ten nepríjemný pocit strachu o to, či a v akom stave sa vráti. Na jednej strane mu pohyb doprajete, na strane druhej ho nechcete držať priveľmi nakrátko. Riešenie tejto dilemy predsa len existuje.

Pre psíkov a zvlášť pre mačky nie je život na reťazi tým pravým orechovým. Potrebujú výbeh a priestor na pohyb. Doprajte im ho bez rizika s neviditeľným oplotením. Pracuje na báze varovných no bezbolestných signálov v obojku, ktoré psík či mačka dostanú pri priblížení sa k vymedzenej hranici. Jedná sa o naozaj kvalitné a s lacnými napodobeninami neporovnateľne účinnejšie výrobky európskej značky Numaxes – Canifuge a amerického výrobcu PetSafe, ktorý ako jediný na trhu ponúka elektronický rádiový plot aj pre mačky. Na trhu sa v zásade objavujú dva systémy rádiového oplotenia – s drôtom a bez drôtu.

Elektronické rádiové oplotenie s drôtom

V tomto prípade sa stanovené hranice územia vyznačia drôtom, ktorý však nepredstavuje pevnú prekážku a môže byť pokojne umiestnený pod zemou. Elektronický rádiový plot Canifugue vďaka ôsmim úrovniam nastavenia impulzu zabezpečí, aby váš psík neprekročil hranice voľného pohybu. Systém je povolený veterinármi a pre zviera bezpečný.

Plot pre malé psy

Pre malé plemená psov do váhy 20kg je ako stvorený elektronický rádiový plot pre malé psy. S veľkosťou pokrytia drôtu 1340 metrov doprajete svojmu maznáčikovi dostatok priestoru na šantenie. Najskôr zvuková a potom statická korekcia zabezpečí vášmu zvieratku bezpečnú zábavu.

Plot pre veľké psy

S elektronickým rádiovým plotom pre veľké psy oplotíte až 400 árov pozemku. Na rozdiel od zariadenia pre malé psíky je pri tomto produkte obojok ťažší, no ponúka päť úrovní nastavenia a vibračnú, zvukovú a tiež statickú korekciu.

Elektronické rádiové oplotenie bez drôtu

Zariadenie funguje podobne ako vyššie spomínané, akurát s tým rozdielom, že nie je potrebná inštalácia drôtu. Naproti tomu vysiela do okruhu s polomerom maximálne 27,5 metra. Toto bezdrôtové rádiové oplotenie ponúka zvukovú aj statickú korekciu a je vhodné pre všetky plemená psov.

Čo je dobré vedieť

Nezabúdajte na to, že na správne použitie systému oplotenia je dôležitý tréning vášho miláčika. Aj preto nájdete pri zariadení tréningové vlajočky, ktoré vám ho uľahčia. Inšpirujte sa na Petpark.sk! Okrem dobrých rád získate pri nákupe výrobkov PetSafe trojročnú záruku a garanciu vrátenia peňazí do 30 dní od nákupu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.