Ako na to, aby vaša laminátová podlaha leskla

0 1 295

Umyť laminátovú podlahu tak, aby sa leskla a vyzerala ako nová, nie je nič jednoduché. Už len to, aby na nej neostali žiadne šmuhy, dá dosť zabrať. Nemusíte ju však od zlosti vytrhať a hľadať alternatívu, ktorá vám ušetrí nervy. Stačí, ak sa budete držať týchto rád, vďaka ktorým sa bude vaša laminátová podlaha lesknúť ako nová. Ako na to?

shutterstock_1225679441

Na začiatok podlahu neumývajte

V prvom rade je dôležité podlahu zbaviť prachu a väčších častíc špiny. Preto použite vysávač s nadstavcom určeným na hladký povrch, aby vám podlahu nepoškriabal. A prečo nie je dobré podlahu vytierať? Pretože laminát a voda nie sú veľkí kamaráti, táto kombinácia by mohla spôsobiť pokrútenie či popraskanie podlahy.

Špeciálny čistič na laminátovú podlahu nie je nutnosťou

Niektorí ľudia používajú na svoje laminátové podlahy špeciálny čistič určený priamo na tento povrch. Nie je to však povinnosť, svoju robotu si odvedie, no ak sa vám zdá príliš drahý, môžete ho nahradiť iba vodou alebo vodou s univerzálnym čistiacim prípravkom. Dajte si však pozor na to, aby ste ho tam nedali veľa, lebo môže spôsobiť, že vaša podlaha bude vyzerať matne. A tiež si dajte pozor, aby handra či mop nebol mokrý, ale iba vlhký.

Podlahu vyleštite

Po tom, ako laminát pretriete vlhkou handrou či mopom, si zoberte do ruky látkovú plienku alebo handričku vyrobenú z mikrovlákien a podlahu vysušte a vyleštite. Vďaka tomuto na nej nebudete vidieť šmuhy a hlavne nepríde o svoj lesk, ktorý by tam inak ostal, ak by ste nechali vodu zaschnúť na povrchu.

Myslite aj na ochranu podlahy

Nie, nepotiahnete teraz laminátovú podlahu špeciálnym igelitom, ktorý ju bude chrániť. Musíte byť opatrný – pred vstupom na ňu sa vždy vyzujte, dávajte pozor na to, aby ste nepreliali kvetiny, z ktorých by voda vytiekla na podlahu a škvrny utrite čo najrýchlejšie. Ak sa budete držať týchto rád, vaša podlaha bude vyzerať skutočne dobre.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.