5 momentov z detstva, ktoré navždy ostanú vo vašich srdciach

0 618

Detstvo. Koľkí by sme sa doň opäť radi vrátili. Žiaľ, dá sa to len v spomienkach. Ale to nevadí, skúste si ich s nami znovu oživiť! Spomínate si na svoje detstvo rovnako alebo aspoň podobne ako my na to naše? 

Detská izba

Jedným z momentov, ktoré si z detstva uchováme až do hlbokej dospelosti, je spomienka na detskú izbu. Na naše prvé naozajstné bývanie. Na miesto, kde sme prežívali všetko dobré aj zlé, písali úlohy, schovávali žiacke knižky, učili sa na prijímačky, maturity, štátnice. V mnohých prípadoch bola detská izba stálica, ktorá rástla s nami.

Vianoce

V mnohých rodinách sú to naozajstné sviatky pokoja a mieru. Pre deti navyše čas, kedy netreba chodiť do školy. Počas Vianoc a špeciálne na Štedrý deň bývalo všetko akési pokojnejšie. Bol čas na sánkovanie, stavanie bunkrov zo snehu, guľovačky. No všetko aj tak smerovalo k vianočnému stromčeku a najmä darčekom pod ním. Snáď každý zažil intenzívne pocity radosti aj sklamania z nich.

Starí rodičia

Tí, ktorí nám dovolili skoro všetko a veľa nás naučili. Boli pri nás keď sme boli chorí a rodičia potrebovali byť v práci. My sme zase boli pri nich počas letných prázdnin. A nič na svete nechutilo tak dobre ako keď navarila a napiekla stará mama. Pamätáte?

Prvé zvieratko

Takmer každé dieťa sa dostane do fázy, že to jediné, čo potrebuje ku šťastiu, je psík. Alebo rybička, mačička, kanárik. Ako ste to mali vy? Spomínate si na svojho zvieracieho maznáčika? Určite áno a určite s láskou. Máločo je tak čisté a plné inšpirácie ako vzťah dieťaťa k svojmu zvieratku.

Rodičia

Ako by sme mohli zabudnúť na tých, ktorí majú všetko okolo našej existencie na svedomí? Niekto na to príde časom a niekto vôbec, ale rodičia sú jedným z najdôležitejších ľudí v živote dieťaťa. Môžu ho ovplyvniť pozitívne, no bohužiaľ aj opačným spôsobom. Verím, že vaše spomienky na nich a celé detstvo budú smerovať skôr k tomu pozitívnemu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.